rozmowa rekrutacyjna- jak się przygotować

Cv, listy motywacyjne, umowy gospodarcze, umowy zlecenie i o dzieło, ogólnie forum o pracy w Polsce
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Misia123
Posty: 13
Rejestracja: 02 gru 2018, 20:35
Kontakt:

30 paź 2019, 05:22

Polecam każdej osobie przeczytac ciekawy artykuł jobmedia. pl/artykul/2-rozmowa-o-prace-jedna-rzecz-ktorej-nigdy-nie-wolno-mowic Tam się można dowiedziec jak powinno sie przygotowac do rozmowy rektutacyjnej, co mowic a czego nie i jak lepiej wypasc w oczach osoby pracodawcy. Warto poświęcić czas i się zaznajomić z tym tekstem
Awatar użytkownika
marynarz
Posty: 10
Rejestracja: 01 wrz 2018, 23:27

19 lis 2019, 16:32

Po kilk latach stabilnej pozycji w firmie stało się. I powiem Wam, że tak jak kiedys byłem najlepszy na rozmowach, tak po kilku latach kompletnie zdziczałem na pierwszej rozmowie. Szok jak bardzo zmieniła się struktura interview. Znajoma na Linkedin bardzo chwaliła sobie master interview w projekcie DIAMOND od magnusa, gdzie przez 2h wałkowali z nią na zasadzie a'la warszatatów przebieg rozmowy rekrutacyjnej na stanowisko, na którym jej zależało. Po rekomendacji, nie tracąc czasu też skorzystałem. Jak wyszlo w raporcie braki mam spore, ale do przeskoczenia. Kwestia nadrobienia 2 szkoleń głównie z komunikacji. Za msc pierwsza bardzo poważna rozmowa. This job will be mine - takie mam postanowienie po warsztatach.
Awatar użytkownika
LUBIANA
Posty: 33
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:27

23 lis 2019, 21:42

A to nie jest tak, że na każde stanowisko trzeba się przygotować w zupełnie inny sposób?
Awatar użytkownika
marynarz
Posty: 10
Rejestracja: 01 wrz 2018, 23:27

09 gru 2019, 19:51

@Lubiana jasne że tak. Mnie się akurat poszczęściło i pojawiłem się w odpowiednim czasie i w odpowiednim miejscu w dodatku solidnie przygotowany do rozmowy, co też zawdzięczam Magnus Consulting. Niemniej każde stanowisko to osobna historia rekruterska, inaczej sformułowany list motywacyjny, co więcej inaczej skomponowane CV. Zerknij sobie zresztą z ciekawości na ich www na ofertę five star CV. Zobaczysz, że praca nad dokumentem aplikacyjnym to nie jest tylko wypisanie swojego doświadczenia bez konkretnego zamysłu... to jednak układ w tzw. "czwórki" i blind index, który wypracowali w projekcie D-I-AM-ON-D
Awatar użytkownika
Barb
Posty: 4
Rejestracja: 20 gru 2019, 17:22

21 gru 2019, 17:25

Na pewno przeczytać raz jeszcze cv, które wysłało się do pracodawcy, ponieważ będzie pytać o Twoje cechy charakteru, umiejętności, poprzednie zawody, technologie, certyfikaty, które posiadasz. Na to wszystko musisz być przygotowanym. Dodatkowo to czego pracodawca wymaga i jak możesz się wyróżnić spośród reszty.
Awatar użytkownika
rysieallo
Posty: 14
Rejestracja: 31 sty 2020, 16:58
Lokalizacja: Wrocław

25 lut 2020, 18:39

Ja do takich rozmów o pracę zawsze podchodzę na luzie, bez większej dramaturgii z nadmiernym przygotowywaniem się. Warto na pewno znaleźć sporo informacji o firmie do której się idzie, chociażby z przyzwoitości. Trzeba wiedzieć czego się chce i czego oczekuje od ciebie potencjalny pracodawca, to prawda, ale rekruterzy mają swoje sposoby by zakręcić rozmową tak, aby człowiek wyszedł głupszy niż przyszedł i nie wiedział czy mu dodbrze poszło.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”


Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Forum VW Regeneracja wtryskiwaczy Doradca Finansowy Wrocław
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
Skup aut Poznań Organizacja imprez Forum PHP
Skup aut w Poznaniu - wielkopolska Forum webmasterów Kredyty Warszawa