Ukryty rynek pracy

Cv, listy motywacyjne, umowy gospodarcze, umowy zlecenie i o dzieło, ogólnie forum o pracy w Polsce
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AkademiaRekrutacji
Posty: 3
Rejestracja: 11 sie 2015, 17:07

11 sie 2015, 17:31

Większość, bo nawet do 80% informacji o otwartych stanowiskach, nigdy nie dociera do Ciebie w formie ogłoszeń o prace w mediach – zarówno w internecie, jak i w prasie.
W Polsce według badań jest to minimum 70%, w Europie zachodniej oraz w Stanach ta liczba sięga niekiedy nawet 85%.

Dlaczego ten rynek pracy jest „ukryty”?

Nie dlatego, że jakikolwiek pracodawca chciałby ukrywać specjalnie przed Tobą informacje. Powód jest bardziej prozaiczny niż Ci się wydaje.
A jaki jest to powód?

Odpowiedź znajdziesz w artykule:
http://www.akademiarekrutacji.pl/ukryty ... to-dziala/
Awatar użytkownika
april23
Posty: 349
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:33

25 sie 2015, 18:43

Ciekawy artykuł..ale wydaje mi się, że część takich ofert celowo nie trafia do publicznej informacji.
Awatar użytkownika
harmonia
Posty: 357
Rejestracja: 13 maja 2013, 13:18

03 wrz 2015, 11:42

To chętnie poczytam.
Awatar użytkownika
trzamek
Posty: 7
Rejestracja: 20 paź 2015, 00:11

26 paź 2015, 22:17

To, że pracodawcy się nie ogłaszają, a przynajmniej ich duża część, to nie nowość od dawna odczuwana dla tych, którzy pracy poszukują. Problem tylko w tym, czy każdy pracodawca daje możliwość dostępu do siebie. Przecież wielu nie pozwoli wejść do kadr, czy w ogóle do firmy. Dobrze by było, gdyby wszyscy pracodawcy mieli obowiązek stworzenia możliwości złożenia aplikacji na stronie internetowej. Jaką rolę pełni dziś PUP w obliczu takiej sytuacji?
Awatar użytkownika
harmonia
Posty: 357
Rejestracja: 13 maja 2013, 13:18

27 paź 2015, 14:34

Brzmi to dość intrygująco, więc chętnie zapoznam się z artykułem.
Awatar użytkownika
Kasiaaa
Posty: 66
Rejestracja: 18 wrz 2015, 20:42

28 paź 2015, 14:35

Coś w tym musi być. Ogłoszeń na portalach jest bardzo dużo, a na połowę z nich nie jest prowadzona rekrutacja. Dla tego ja szukając pracy wysłałam CV bezpośrednio do Agencji. A szukałam pracy jako Opiekunka. No i po wysłaniu dokumentów do http://www.aktivmed24.pl po tygodniu dostałam telefon i już kilka razy z nimi wyjeżdżałam. A wcześniej jak wysyłałam CV przez ogłoszenie to nikt się nie odzywał.
Awatar użytkownika
smagny
Posty: 293
Rejestracja: 25 gru 2013, 19:33

05 lis 2015, 13:56

Docierają ogłoszenia o pracy, na tzw miny. Inne wakaty uzupełniają znajomi kierownictwa.
Awatar użytkownika
harmonia
Posty: 357
Rejestracja: 13 maja 2013, 13:18

09 lis 2015, 10:07

Tak to zazwyczaj niestety jest, ale chyba nic na to nie poradzimy.
Awatar użytkownika
shymon
Posty: 4
Rejestracja: 18 lis 2015, 22:11

20 lis 2015, 07:55

Jeśli nie masz znajomości, to nie dostaniesz lepszej pracy. Wiem to po sobie, bo też mimo doświadczenia i wykształcenia zawsze nie miałem szans, bo wszędzie tylko znajomości. Raz udało mi się dostać pracę na produkcji, zgadnijcie jak? Okazało się że kolega tam pracował i babka z rekrutacji zadzwoniła do niego wypytując o mnie. Koleś jej nagadał że jestem dobry i dostałem tą głupią pracę, inaczej nie miałbym szans bo chętnych było 150 ludzi na to jedno stanowisko. Ciężko bez znajomości dostać pracę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”


Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Forum VW Regeneracja wtryskiwaczy Doradca Finansowy Wrocław
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
Skup aut Poznań Organizacja imprez Forum PHP
Skup aut w Poznaniu - wielkopolska Forum webmasterów Kredyty Warszawa