Problem z napisaniem CV

Cv, listy motywacyjne, umowy gospodarcze, umowy zlecenie i o dzieło, ogólnie forum o pracy w Polsce
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
miszcz
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2014, 19:55

15 maja 2014, 20:08

Witam,
mam problem z napisaniem swojego CV. Sprawa wygląda tak. Zacząłem późno robić studia a wcześniej pracowałem jako pracownik fizyczny, sprzedawca za granicą, w kraju itd. Często zmieniałem miejsce zatrudnienia. Teraz po studiach w swojej dziedzinie często dostaję oferty pracy. Jednak mam problem z napisaniem CV, konkretnie co zrobić z tym etapem(4 lata) przed rozpoczęciem studiów
Głupio jest wpisać, że robiłem na budowie, czy jako sprzedawca w CV, które wyśle do firmy z branży IT, ale też perspektywa, żeby zostawić puste miejsce nie wygląda ciekawie. Co się robi w takich przypadkach? Jakieś sugestie?
Awatar użytkownika
Marcin35
Posty: 14
Rejestracja: 07 maja 2014, 14:56

21 maja 2014, 08:53

Moim zdaniem najlepiej jest samemu napisać CV :)
Awatar użytkownika
PiotrWysocki
Posty: 5
Rejestracja: 13 maja 2014, 15:39

24 maja 2014, 09:30

Spróbuj samemu coś napisac, to nic trudnego :)
Awatar użytkownika
AleksandraS
Posty: 24
Rejestracja: 10 cze 2014, 13:27

11 cze 2014, 10:40

Nie wymieniaj szczegółowo miejsc zatrudnienia (zbierz je w jedna kategorię, np. pracownik usług) i opisz najważniejsze umiejętności na danych stanowiskach: umiejętność pracy w zespole (np. w kuchni), pracy pod presją czasu (na budowie) czy obsługi klienta (sprzedawca) - to tylko przykłady umiejętności na danym stanowisku, więc Ty musisz wymienić swoje, które zdobyłeś u danego pracodawcy.

Lepiej jest napisać, że pracowałeś i zdobywałeś doświadczenie na budowie (to nic naprawdę wstydliwego, przecież wielu studentów w wakacje czy absolwentów, którzy nie dostają pracy w zawodzie zaraz po studiach pracuje w ten sposób - to świadczy tylko i wyłącznie o przedsiębiorczości, zapale i dojrzałości osoby).
Awatar użytkownika
taga
Posty: 192
Rejestracja: 24 maja 2014, 11:41

17 cze 2014, 10:14

Przede wszystkim nie korzystaj z gotowych wzorów - pracodawca je zna - zaskocz go własną kreatywnością. Co do pracy na budowie - są dwa wyjścia: albo o tym napiszesz w możliwie jak najkrótszy sposób skupiając się na bardzo ważnych obowiązkach jakie tam miałeś, albo przemilczysz sprawę, a jak na rozmowie kwalifikacyjnej zapytają, to powiesz. W CV nie musimy pisać wszystkiego, tylko to czym chcemy się pochwalić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”


Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Forum VW Regeneracja wtryskiwaczy Doradca Finansowy Wrocław
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
Skup aut Poznań Organizacja imprez Forum PHP
Skup aut w Poznaniu - wielkopolska Forum webmasterów Kredyty Warszawa