Nie moge znalesc nigdzie pracy a podobno jestem bardzo zdoln

Cv, listy motywacyjne, umowy gospodarcze, umowy zlecenie i o dzieło, ogólnie forum o pracy w Polsce
Awatar użytkownika
AnnaM.M.
Posty: 1
Rejestracja: 22 sty 2012, 13:40

22 sty 2012, 14:19

Witam Państwa

Tak jak napisałam w tytule, nie mogę znaleźć nigdzie pracy, nawet jako kasjerka. Nikt nie oddzwania/ nie odpisuje na moje cv.
Pracowałam w trzech miejscach, wszędzie -pisząc wprost- radziłam sobie świetnie, lub też byłam najlepsza w grupie w sprzedaży telefonicznej. Jednakże wiem już z czym się wiąże taka praca (sprzedaż telefoniczna) i wiem również że nie jest to praca "na moje nerwy". Stano nade mną i im więcej sprzedawałam tym bardziej mnie poganiano abym sprzedała więcej. Zwolniłam się ponieważ wychodząc po skończonej pracy z budynku nogi się pode mną uginały i kręciło mi się w głowie. Ogólnie mówiąc to była praca całkowicie ponad moje siły. Prowadziłam również biuro prezesa fundacji robiąc tam wszystko co się robi pracując jako pracownik biurowy oraz pomagałam przy organizowaniu eventów, również radziłam sobie świetnie. W swoim cv mam także wpisaną pracę na stanowisku biurowym, przy wpisywaniu danych do komputera w jednej z firm windykacyjnych. Jednakże była to praca na zastępstwo tylko przez 2 miesiące.
W tym momencie poszukuje pracy jakiejkolwiek, wysyłam mnóstwo aplikacji cv i nikt nie oddzwania. Nie wiem już co mam robić. Muszę dodać że nie mam skończonych studiów. Przerwałam je ponieważ przez przebytą chorobę nie byłam w stanie ich niestety skończyć. Wydaje mi się że przez brak studiów nie mogę znaleźć pracy bo nie jestem traktowana poważnie. W ogólnym rozrachunku pracodawcy prawdopodobnie każdy, byle tylko miałby skończone jakiekolwiek studia, wypada lepiej ode mnie. A dzisiaj wiadomo, niemal każdy ma studia bo bardzo łatwo jest je skończyć gdy jest się zdrowym. Jestem też osobą mówiąc ogólnie reprezentatywną i pracownik agencji pracy powiedział że mimo iż nadaje się na wizytówkę sklepu (szukam pracy rónież w sklepach) to z moimi umiejętnościami marnowałabym czas i umiejętności ( doświadczenie wpisywane do cv liczące się do przyszłego rozwoju zawodowego)
W Szkole podstawowej jak i w liceum uczyłam się wzorowo ale tego przecież nie napiszę w cv bo to nie ma chyba żadnego znaczenia jeśli brak jest skończonych studiów. W najbliższym czasie chcę wrócić na uczelnię ale skończę edukację dopiero za kilka lat. Czy w tym czasie mam siedzieć na bezrobociu, czy też pracować jako pracownik fizyczny skoro wiem że jestem bystra i poradzę sobie na stanowiskach o wiele bardziej odpowiedzialnych. Te kilka lat zanim skończę studia mogą być w takim razie zmarnowane jeśli chodzi o doświadczenie dla przyszłych pracodawców.
CO ZROBIĆ, i czy jest jakakolwiek nadzieja, że jakiś pracodawca potraktuje mnie poważnie i da mi szansę pomimo braku skończonych studiów?
Nie wiem już co mam robić, w tym momencie popadłam już w jakąs depresję choć wiem że się nie poddam bo nigdy się nie poddaję.
Czuję się strasznie nie mogąc pracować.

Bardzo proszę o poradę co powinnam zrobić

Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Janika
Posty: 4
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:52

20 lut 2012, 11:55

Miałam podobny problem ,załozyłam konta na kilku portalach pracy i w końcu znalazłam :)
Życzę powodzenia!
Awatar użytkownika
znajoma
Posty: 17
Rejestracja: 10 sie 2011, 08:51

15 mar 2012, 08:16

To, że nie masz studiów, w żadnym wypadku nie oznacza, ze nie znajdziesz pracy. Studia są ważne, zwłaszcza, jeśli ktoś wybiera rozsądnie i przyszłościowo kierunek. Wielu pracodawców jednak zwraca większą uwagę na doświadczenie niż studia. Absolwenci socjologii, historii, pedagogiki, kulturoznawstwa bardzo często pracują w sklepach czy w innych miejscach, a pracodawca nie patrzy za bardzo an ich wykształcenie, tylko bada predyspozycje osobowościowe lub patrzy na doświadczenie właśnie. Tacy pracodawcy są cenieni - którzy są pracowici, lojalni. Z tego co piszesz jest zdolną osobą, więc myślę, że nie powinnaś mieć problemów ze znalezieniem pracy "przejściowe" do czasu, gdy skończysz studia. Poszukaj pracy na portalach, możesz też skorzystać z usług infolinii urzędu pracy (Zielona Linia). Tam konsultanci pomagają wyszukiwać oferty pracy, ale też informują o możliwościach szkoleń dofinansowanych z urzędów pracy i innych formach pomocy. Ważne, aby w trakcie studiów zdobywać też jakieś doświadczenie zawodowe. Sama byłam prymuską w szkole, ale niestety nie przekłada się to na życie zawodowe, za to ambicja i upór w dążeniu do wyznaczonego celu, zawsze się przyda:).
Awatar użytkownika
reporterka0
Posty: 2
Rejestracja: 15 mar 2012, 10:47

15 mar 2012, 10:50

Hej Anna,
piszę artykuł do gazety o trudnościach w znalezieniu pracy i szukaniu takiej poniżej kwalifikacji, jeżeli byłabyś zainteresowana rozmową napisz na: reporterka0@gmail.com
pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!
Awatar użytkownika
amadea
Posty: 1
Rejestracja: 06 wrz 2012, 13:33

07 wrz 2012, 11:52

niestety nie ty jedna
Awatar użytkownika
netcarsa
Posty: 4
Rejestracja: 07 wrz 2012, 15:27

07 wrz 2012, 15:38

Nie martw się. Bardzo trudno znaleźć pracę. Mam znajomych co 2-3 lata już szukają i jedynie dorabiają na umowę o dzieło.
Awatar użytkownika
marzenka.o
Posty: 236
Rejestracja: 10 sty 2014, 16:30

15 sty 2014, 15:26

W szukaniu pracy trzeba być cierpliwym i wytrwałym :) Daj znać jak uda Ci się coś znaleźć
Awatar użytkownika
nataliakl
Posty: 74
Rejestracja: 27 lis 2013, 14:08

16 sty 2014, 11:19

Takie czasy, że o pracę ciężko. Na pewno praca w sklepie jest poniżej Twoich umiejętności, ale ja bym szukała czegokolwiek na początek, a jak już znajdziesz, może pomyślisz o studiach zaocznych? Niestety w Polsce takie papierki się liczą i tak czy inaczej z czasem może się okazać, że zrobienie studiów jest konieczne. Zastanów się też nad tym, w czym jesteś dobra i co możesz zaoferować. Może rozwiązaniem będzie dla ciebie założenie własnej działalności? Jak podejdziesz do tego mądrze, zadbasz o dofinansowanie czy Dotacje ue, możesz sama sobie stworzyć pracę :) Powodzenia!
Awatar użytkownika
marzenka.o
Posty: 236
Rejestracja: 10 sty 2014, 16:30

18 sty 2014, 09:09

Jestem ciekawa czy udało Ci się w końcu znaleźć pracę ;)
Awatar użytkownika
znajdek
Posty: 26
Rejestracja: 31 sty 2014, 17:43

24 cze 2014, 11:25

Cóż, to akurat dzisiaj problem wielu ludzi. Obawiam się że gdybym chciała zmienić pracę, to miałabym takie same trudności jak Ty, bowiem posiadam doświadczenie zawodowe, a nie studiuję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”


Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Forum VW Regeneracja wtryskiwaczy Doradca Finansowy Wrocław
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
Skup aut Poznań Organizacja imprez Forum PHP
Skup aut w Poznaniu - wielkopolska Forum webmasterów Kredyty Warszawa