Praca a wygląd

Cv, listy motywacyjne, umowy gospodarcze, umowy zlecenie i o dzieło, ogólnie forum o pracy w Polsce
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jimitu
Posty: 18
Rejestracja: 25 sty 2018, 14:14

28 sty 2018, 15:07

Czy myślicie, że wygląd ma znaczenie w pracy? Czy większe szanse na zatrudnienie mają osoby atrakcyjne, czy to mit?
pytam, bo mam przed sobą rozmowę kwalifikacyjną i zastanawiam się nad zabiegiem wybielania zębów.
Chciałabym go zrobić w tej klinice na Śląsku: https://www.borczyk.pl/gabinet-stomatol ... ybielanie/ , żeby podczas rozmowy zrobić jak najlepsze wrażenie.
Czy myślicie, że warto zainwestować w taki zabieg, żeby zwiększyć swoje szanse na rozmowie?
Ostatnio zmieniony 04 mar 2018, 17:42 przez Jimitu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Czystka
Posty: 34
Rejestracja: 09 sty 2018, 10:00

07 lut 2018, 10:43

Dużo zależy od tego jaki praca ma charakter. Pierwsze wrażanie zawsze ma duże znaczenie, a ogromny wpływ na pierwsze wrażenie ma właśnie wygląd, dlatego warto o niego zadbać. Generalnie wydaje mi się, że jeśli ktoś ma bardzo wysokie kompetencje, to brak idealnych rysów twarzy nie powinien być problemem.
Awatar użytkownika
pro_Olga
Posty: 15
Rejestracja: 12 gru 2016, 09:47

07 lut 2018, 14:32

Myślę, że w pierwszym etapie rozmowy na pewno. Jednak jak Cię widzą tak Cię piszą. Jeśli wchodzisz z siłą i pozytywnym nastawieniem do tego elegancko ubrany to automatycznie robisz lepsze wrażenie. Ja zawsze byłam uczona by chodzić wyprostowaną bo wtedy automatycznie jestem wyższa i lepiej widoczna.
Awatar użytkownika
alok565
Posty: 46
Rejestracja: 24 lis 2017, 07:59

13 lut 2018, 18:42

Odpowiedni dobór garnituru nie jest trudnym zadaniem. Warto sięgnąć po garnitur męski o nowoczesnym fasonie – dopasowanym do sylwetki, z relatywnie krótką marynarką i prostymi spodniami. Uwazam ze garnitury , sa najwazniejsza czescia meskiej garderoby i nie mozna na nich oszczedzac.
Awatar użytkownika
lisu25
Posty: 2
Rejestracja: 04 mar 2018, 15:35

14 mar 2018, 09:36

Oczywiście, że wygląd ma znaczenie w pracy, do pracy chodzę w garniturze dlatego ostatnio skorzystałem z oferty https://krawieczdojazdem.pl/oferta/garnitury/ i teraz czekam na doręczenie garnituru na miarę. Mają bardzo ciekawą ofertę wraz z dojazdem do Klienta! :)
Awatar użytkownika
Mateo89_01
Posty: 22
Rejestracja: 13 lut 2018, 13:27

15 mar 2018, 10:53

Ubiór powinien być adekwatny do zajmowanego stanowiska. Dla mnie to oczywiste, że bardziej oficjalny strój obowiązuje tam, gdzie jest kontakt z klientem, zwłaszcza biznesowym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”


Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Forum VW Regeneracja wtryskiwaczy Doradca Finansowy Wrocław
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
Skup aut Poznań Organizacja imprez Forum PHP
Skup aut w Poznaniu - wielkopolska Forum webmasterów Kredyty Warszawa