Adwokat, czy prawnik?

Przepisy prawne dotyczące Kodeksu Pracy - obowiązki i prawa pracownika, bezpieczeństwa i higieny w pracy, inne
Awatar użytkownika
vicky195
Posty: 63
Rejestracja: 17 gru 2016, 16:43

03 kwie 2017, 14:33

Do kogo waszym zdaniem warto zwrócić się z pomocą w kwestii prawnej? - do adwokata, czy prawnika? Jakie są między nimi różnice?
Awatar użytkownika
ulryk194
Posty: 76
Rejestracja: 05 lis 2016, 13:34

04 kwie 2017, 12:59

Myślę, że lepiej udać się do adwokata - ma większe uprawnienia, a więc i większe możliwości, choć w drobnej sprawie lepiej udać się do prawnika, wyjdzie taniej. Gdyby ktoś szukał dobrego adwokata w Katowicach, to sporo dobrego słyszałem o Patryku Riedelu
Awatar użytkownika
fifi101
Posty: 2
Rejestracja: 26 kwie 2017, 21:28

29 kwie 2017, 15:17

ja moge ci polecic swojego adwokat wodzisław śląski rozwód jest naprawde dobry mozesz sie z nim skontaktowac i pogadac
Awatar użytkownika
Mariia1990
Posty: 17
Rejestracja: 16 maja 2017, 20:01

30 maja 2017, 09:35

Ja chyba w pierwszej kolejności skierowałabym się do prawnika. Konkretnie do kancelarii prawnej Zaufany Prawnik. Na ich stronie internetowej możecie otrzymać bezpłatną poradę prawną, więc jest to idealne rozwiązanie na początek.
Awatar użytkownika
dbuli
Posty: 5
Rejestracja: 11 sie 2017, 19:49

24 sie 2017, 14:19

Moim zdaniem tak czy owak warto najpierw popatrzeć na różne porady w necie. Można zaoszczędzić w ten sposób sporo pieniędzy. Jak potrzebuję takich porad, to szukam
Awatar użytkownika
ramona
Posty: 21
Rejestracja: 03 maja 2017, 21:52

24 sie 2017, 20:11

Adwokat ma większe uprawnienia, więc najlepiej się do niego udać. Rozumiem,
że potrzebujesz porady w kwestiach pracowniczych? W takim razie najlepiej udać sie do kancelarii prawa pracy Tomasza Gizińskiego , on się specjalizuje w tej dziedzinie i na pewno Ci pomoże
Awatar użytkownika
john007
Posty: 7
Rejestracja: 02 paź 2017, 18:21

02 paź 2017, 18:27

Ja to się na tym niestety kompletnie nie znam. Nie będę w stanie w tym obszarze tematycznym pomóc...
Awatar użytkownika
Łukasz.S
Posty: 5
Rejestracja: 04 paź 2017, 11:12

13 paź 2017, 20:06

Hm... No nie da się z całą pewnością ukryć, że na ten moment wybór rzetelnej i sprawdzonej kancelarii prawnej do najłatwiejszych rzeczy nie należy. Głównie ze względu na prawdę dużą ilość kancelarii. Ale część z nich jest dość wyspecjalizowana w określonej dziedzinie prawnej. Tak czy owak, przed podjęciem decyzji o wyborze kancelarii prawnej, koniecznie trzeba zrobić porządny research, żeby wybrać dobrze.

Najlepiej to zrobić poprzez popytanie wśród znajomych. Jak w Katowicach jakiś czemu potrzebowałem prawnika od windykacji należności, popytałem znajomych, którzy polecili mi http://kancelariafortis.pl/ I faktycznie, dwadzieścia trzy lata doświadczenia na rynku, bardzo dużo wygranych spraw i naprawdę obszerne doświadczenie w różnych dziedzinach prawnych daje spory spokój ducha o to jak ostatecznie uda się rozwiązać problem.

Więc jeśli chodzi o wybór adwokata czy też prawnika, to zawsze trzeba się najpierw dobrze rozejrzeć. Najlepiej właśnie popytać ludzi o polecenie kogoś rzetelnego i porządnie sprawdzonego.
Awatar użytkownika
kosmiczna
Posty: 62
Rejestracja: 24 sie 2017, 16:50

19 lis 2017, 18:15

Myślę, że warto postawić na adwokata. Jeżeli nie wiesz za bardzo na kogo postawić to ja polecałabym Ci kancelarię JST . Jest tam adwokat Tomasz Tomaszczyk, który zajmuje się prawem pracy. Jest świetny w tym co robi dlatego jeżeli masz jakiś problem z tego zakresu prawa to warto go odwiedzić :)
Awatar użytkownika
Herman
Posty: 5
Rejestracja: 24 lis 2017, 17:54

24 lis 2017, 17:55

Tylko i wyłącznie adwokat, kim jest prawnik? kimś, kto nie zdał aplikacji - wiec o czym się tu zastanawiać? :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie prawo i księgowość”


Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Forum VW Regeneracja wtryskiwaczy Doradca Finansowy Wrocław
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
Skup aut Poznań Organizacja imprez Forum PHP
Skup aut w Poznaniu - wielkopolska Forum webmasterów Kredyty Warszawa