Psychiatra a tatuaże

Obowiązki pracownika i pracodawcy
Awatar użytkownika
kissiel
Posty: 1
Rejestracja: 06 lut 2012, 13:11

06 lut 2012, 13:12

Witam, w przyszłości zamierzam zostać psychiatrą i zastanawiam się czy mogę mieć tatuaże? Myślę, że w niewidocznym miejscu (plecy, klatka) to nie problem, ale bardzo chciał bym mieć tatuaż na szyi. Czy to będzie jakiś problem? i przy okazji: czy jest problem z pracą dla psychiatry i jakie są zarobki?

(jeżeli zły dział to przepraszam i proszę o przeniesienie)
Awatar użytkownika
marekpiotr1984
Posty: 5
Rejestracja: 31 gru 2012, 11:40

03 sty 2013, 17:53

Jako przyszły psychiatra powinieneś wiedzieć czy sa jakieś aspekty które nie pozwalają na to by psychiatra miał tatuaże :)Ja osobiście nie miałbym nic przeciwko bo sam mam kilka, ale tak serio serio to chyba nie ma przeciwwskazań może poszukaj na forum dla psychiatrów ;)
Awatar użytkownika
pawelmich
Posty: 4
Rejestracja: 07 kwie 2013, 16:40

07 kwie 2013, 17:24

Może i nie jest to w żaden sposób unormowane prawnie, ale zadaj sobie sam pytanie, czy znajdziesz zatrudnienie w tym zawodzie mając tatuaż w tak widocznym miejscu. Przecież psychiatra ma bezpośredni kontakt z ludźmi, na dodatek chorymi i może być ciężko potem z pracą.
Awatar użytkownika
asiamach
Posty: 5
Rejestracja: 07 cze 2013, 14:07

07 cze 2013, 14:12

Tatuaż rzeczywiście nie przystoi niektórym stanowiskom. Szczególnie tym gdzie liczy się bezpośredni kontakt z klientem/pacjentem.
Awatar użytkownika
kasiaw90
Posty: 4
Rejestracja: 05 wrz 2013, 12:58
Lokalizacja: Warszawa

05 wrz 2013, 13:08

Moim zdaniem powinieneś się wstrzymać z tym tatuażem. Będziesz miał problem z pozyskaniem pacjentów w przyszłości. Zastanów sie co jest ważniejsze - tatuaż na szyi, czy wymarzona praca...
Awatar użytkownika
nataliakl
Posty: 74
Rejestracja: 27 lis 2013, 14:08

29 lis 2013, 12:23

Popieram wcześniejsze wypowiedzi. Wydaje mi się, że część pacjentów nie będzie miała nic przeciwko, ale przeważająca większość może się uprzedzić przez to. Polska to nadal mało tolerancyjny kraj ;) Poza tym pomyśl o pracodawcy, który też będzie myślał tylko o klientach/pacjentach i na pewno pewne wnioski na twój temat wysunie. Tatuaż to fajna sprawa, ale ryzykowałbyś przez niego zdobycie wymarzonej posady?
Awatar użytkownika
marzenka.o
Posty: 236
Rejestracja: 10 sty 2014, 16:30

03 mar 2014, 08:32

Też mi się wydaję, że taki tatuaż wpływa na nasz wizerunek i możemy być przez niego postrzegani jakie nieprofesjonalni w niektórych branżach
Awatar użytkownika
DamianK
Posty: 3
Rejestracja: 24 kwie 2014, 10:43

24 kwie 2014, 10:47

marzenka.o pisze:Też mi się wydaję, że taki tatuaż wpływa na nasz wizerunek i możemy być przez niego postrzegani jakie nieprofesjonalni w niektórych branżach
to jest niestety prawda. Moim zdaniem nie powinieneś robić tatuaży w widocznych miejscach.
Awatar użytkownika
wozniaj
Posty: 3
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:51

12 lip 2014, 22:19

Co ma tatuaż do wykonywanego zawodu? Nic! Psychiatra nie pracuje swoim ciałem, a głową.
Awatar użytkownika
Klaras
Posty: 1
Rejestracja: 28 lip 2014, 14:06

28 lip 2014, 14:08

Tu się mylisz, psychiatra pracuje także ciałem, mowa ciała w tym zawodzie jest bardzo istotna. Niestety osoby z lękami, fobiami, paranojami mogą źle reagować na wytatuowanego lekarza.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zakłady pracy”


Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Forum VW Regeneracja wtryskiwaczy Doradca Finansowy Wrocław
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
Skup aut Poznań Organizacja imprez Forum PHP
Skup aut w Poznaniu - wielkopolska Forum webmasterów Kredyty Warszawa