Wyjazd w ciemno na totalnym spontanie

Forum dla mieszkających lub wybierających się do Włoch. Opinie, porady, uwagi, pytania, zakwaterowanie, poszukiwanie pracy, legalizacja pobytu, po pracy
Awatar użytkownika
Tiezra
Posty: 1
Rejestracja: 28 kwie 2012, 11:46

28 kwie 2012, 12:20

Witam!
Potrzebuje pomocy bo sprawa wyglada tak; Zdecydowalem sie na wyjazd do wloch tyle ze jade tam praktycznie z niczym. Wyjazd planuje na polowe czerwca.. biore ze soba namiot , jedzenia z polski tyle zeby przez 2 tyg przezyc i do tego 200 moze 250 euro na wydatki takie jak chleb czy woda. Rozmawiam biegle po angielsku tyle ze po wlosku ani troche :D W miesiac naucze sie podstawowych zwrotow , biore slownik i reszta nauki na miejscu :) Wsiadam w autobus do wenecji i z tego zalanego miasta ruszam pieszo w poszukiwaniu pracy przy jakis zbiorach owocow lub warzyw. Wiadomo ze zlapie sie kazdej pracy.. Jak widac moj pomysl jest "nieco" szalony ale przeciez do odwaznych swiat nalezy :) Musi sie udac :) Tutaj moja prosba do was. Przyda mi sie kazda rada , co mam zrobic , jak sie zachowac , gdzie szukac itp. Kazda wskazowka jest na wage zlota i za kazda z gory z calego serca dziekuje :)))
Awatar użytkownika
dagunia
Posty: 1
Rejestracja: 09 lis 2012, 16:32

09 lis 2012, 18:59

Podziwiam za odwagę, nigdy bym się na coś takiego nie zdecydowała!
Awatar użytkownika
jovika
Posty: 2
Rejestracja: 14 lis 2012, 15:22

14 lis 2012, 15:35

Namiot i do Włoch?
Mam nadzieję że wróciłeś cały.
Problem jest podstawowy nie z każdym Włochem się dogadasz po angielsku. Tam jak wejdziesz na czyjś teren z namiotem to mogą ciebie potraktować kijem albo jeszcze gorzej.
Nie lubię tego kraju za bałagan i niejasne reguły które tam panują.
Byłam w Włoszech 2 razy, trzeba uważać tam na złodziei i to w hotelu czy w restauracji.
Awatar użytkownika
domofon
Posty: 2
Rejestracja: 08 gru 2013, 14:58

08 gru 2013, 15:18

Strata kasy jednym słowem ;)
Awatar użytkownika
adelajda80
Posty: 3
Rejestracja: 16 paź 2014, 11:35
Lokalizacja: szczyrk

16 paź 2014, 11:55

Wyjazd spontaniczny bardzo fajna sprawa. problemem może tutaj byc tylko kasa bo Włochy są drogie i w sumie cywilizowane. Ja myslałam kiedyś w ten sposób o Toskanii.
Awatar użytkownika
adelajda80
Posty: 3
Rejestracja: 16 paź 2014, 11:35
Lokalizacja: szczyrk

17 paź 2014, 09:16

Witam serdecznie. Kilka zdań dopowiem w tym temacie. Jadę od pewnego czasu sama lub z koleżanką. Kasę odpowiednia posiadam. Potrafię biegle mówić po włosku- z racji mojego pochodzenia i ponadto super angielski a teraz na studiach wpisałam się na niemiecki. Napisałam Toskania, bo tam znajomi byli i chwalą sobie to miejsce. Wszystkich pozdrawiam i wszystkiego najlepszego wam życzę.
Awatar użytkownika
marcin22
Posty: 49
Rejestracja: 30 sty 2015, 16:21

30 sty 2015, 17:05

nie polecam takich wyjazdów w ciemno można się tylko przejechać i stracić pieniądze ja szukam pracy przez zaufanych pośredników polecam pracaidealna.pl
Awatar użytkownika
jajan65
Posty: 1
Rejestracja: 05 mar 2015, 11:36

05 mar 2015, 11:40

Praca we Włoszech tylko przez legalne biura lub sprawdzonych pośredników lub z polecenia kogoś zaufanego. Bo zdarzało się że Polacy trafiali do t.zw.,obozów pracy gdzie im zabierano dokumenty i pracowali jedynie za wyżywienie i dach nad głową.
Awatar użytkownika
tobi
Posty: 4
Rejestracja: 17 maja 2015, 11:45

17 maja 2015, 12:03

Wyjazd na spontanie trzeba przemyśleć. Ja na Twoim miejscu rozejrzałbym się za pracą wcześniej przed odjazdem, zawsze to mamy pewność.
Awatar użytkownika
miklus
Posty: 53
Rejestracja: 17 gru 2014, 12:45

25 cze 2015, 15:14

ja co prawda jestem teraz we Włoszech, ale jechalem za posrednictwem epser.com
nie warto jest jechac na wlasna reke, predzej cie oszukaja niz cokolwiek zarobisz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”


Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Forum VW Regeneracja wtryskiwaczy Doradca Finansowy Wrocław
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
Skup aut Poznań Organizacja imprez Forum PHP
Skup aut w Poznaniu - wielkopolska Forum webmasterów Kredyty Warszawa