praca we włoszech

Forum dla mieszkających lub wybierających się do Włoch. Opinie, porady, uwagi, pytania, zakwaterowanie, poszukiwanie pracy, legalizacja pobytu, po pracy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
abcd
Posty: 1
Rejestracja: 03 sie 2009, 14:33

03 sie 2009, 14:35

Witam. Mam takie pytanie...

Czy mając skończone 18 lat i ważny paszport mogę normalnie wyjechać do Włoszech na miesiąc do pracy??? dodam że nie mam jeszcze dowodu osobistego. czekam na odp.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
trampek0076
Posty: 1
Rejestracja: 04 sie 2009, 20:01

04 sie 2009, 20:05

Mogłabyś, lecz puki nie masz dowodu to nie bardzo bo będzie potrzebny np. przy odprawie na lotnisku. Masz tam znajomych w jaki sposób będziesz szukac pracy, masz tam znajomych? Ja właśnie wczoraj wróciłam z Italii, byłam 3 tygodnie na wakacjach. I z tego co wiem to na miesiąc sie nie za bardzo opłaca, jak już to na co najmniej 2,3 miesiące.. Chociażby po to by pracodawcy opłacało się zatrudnic Ciebie..
Awatar użytkownika
tobiaszd
Posty: 38
Rejestracja: 07 cze 2017, 21:06

08 cze 2017, 12:53

Lepiej czekać na dowód. Teraz we Włoszech i tak jest coraz gorzej z pracą (choć jest lekka poprawa). Wiadomo i tak zarobisz więcej niż w Polsce, no, ale jednak...
Awatar użytkownika
siemanos
Posty: 5
Rejestracja: 28 sie 2017, 15:04

28 sie 2017, 15:07

Ja się na tym niestety kompletnie nie znam. Dlatego też nie będę w stanie pomóc...
Awatar użytkownika
KingaDrajkosia
Posty: 8
Rejestracja: 09 lut 2018, 16:01

13 lut 2018, 12:48

dowód to w takim przypadku jest obowiązkowo. W porównaniu z sytuacją jeszcze sprzed kilkunastu lat, to teraz zdecydowanie łatwiej o prace w Europie. A dla mnie osobiście Włochy/ Hiszpania to wymarzone miejsca do życia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”


Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Forum VW Regeneracja wtryskiwaczy Doradca Finansowy Wrocław
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
Skup aut Poznań Organizacja imprez Forum PHP
Skup aut w Poznaniu - wielkopolska Forum webmasterów Kredyty Warszawa