Forum na sprzedaż

Czy opłaca się wyjeżdżać na takich warunkach?

Forum dla mieszkających lub wybierających się do Niemiec. Bilety autokarowe do Niemiec, opinie, porady, uwagi, pytania, zakwaterowanie, poszukiwanie pracy, legalizacja pobytu, po pracy

Czy opłaca się wyjeżdżać na takich warunkach?

Postautor: cage23 » 01 paź 2011, 14:58

Witam,

dostałem propozycję pracy w konsultingu IT. Umowa opiewa na 4500 Euro miesięcznie plus 6000 Euro premii rocznej. Miasto Duesseldorf.

Zastanawiam się ile zostanie mi na "rękę" po odtrąceniu podatku i świadczeń socjalno-zdrowotnych. Wiem, że w Niemczech są różne klasy podaktowe i dodatkowo to wszystko jest różne dla poszczególnych landów.

Mam zamiar wyjechać z żoną, z tym, że żona będzie przez pierwszy rok intensywnie uczyła się języka, a dopiero później będzie szukac pracy.

Czy ktoś mi jest w stanie powiedzieć jak będą mogły wyglądać te zarobki w rzeczywistości i jakie to ma przełożenie na warunki życia w Niemczech, Duesseldorf.

Dzięki z góry.
cage23

Re: Czy opłaca się wyjeżdżać na takich warunkach?

Postautor: hanna.walasek » 14 paź 2011, 11:42

A rekrutowałeś się przez jakąś agencję? Jeśli tak, to oni powinni Ci odpowiedzieć na te wszystkie pytania :) Ja słyszałam wiele razy opinię, że najlepiej przeliczyć to w ten sposób, że 1eruo=1 pln, czyli to tak, jakbyś zarabiał 4500zł w Polsce. Rozumiem, że to kwota brutto, czyli to wychodzi 3200 netto. Mam nadzieję, że chociaż trochę ci pomogłam ;)
hanna.walasek

Postautor: Gregorian1 » 20 lis 2011, 19:30

To zalezy jakie masz cele w zyciu...czy warto? Wyjechalem z Polski 22 lata temu. Czy wystarczy Cie na zycie? Ponizej masz rozliczenie brutto netto:
Steuerklasse: 3
Kirchensteuerpflichtig: ja
Kirchensteuersatz: 9,0
Krankenkasse: Pflicht-Versicherung
Kassensatz (nur gesetzliche KK): 15,5
Rentenversicherungspflicht: ja (west)
Kinderfreibeträge: 0
Bundesland: Alte BL

Jahr 2011 Monat
Brutto-Arbeitslohn: 54.000,00 4.500,00
Lohnsteuer: 7.234,00 602,83
Solidaritätszuschlag: 397,87 33,16
Kirchensteuer: 651,05 54,25
Krankenversicherung: 3.653,10 304,42
Pflegeversicherung: 545,74 45,48
Rentenversicherung: 5.373,00 447,75
Arbeitslosenversicherung: 810,00 67,50
Netto-Arbeitslohn: 35.335,24 2.944,60
Gregorian1

Postautor: Basiunia » 23 maja 2012, 10:49

Tak jak pisze Hanna walasek - z grubsza to wychodzi podobnie. ale jak jedziesz poprzez agencję, to zapytaj najlepiej u nich.
Basiunia

Postautor: linming0303 » 26 cze 2018, 5:57

Women's clothing rzustellen, ist alles in einem guten Zustand. Es gibt auch die Fähigkeit, Probleme zu identifizieren und schätzen Sie für eventuelle Reparaturen, das muss gemacht werden, so kann man die Reparatur,damen, durchgeführt, bevor das Problem, ein kostspieliger entwickelt sich dem Klempner Problem. Wenn ein Klempner Sanitär Inspektion durchführt, wird alles darunter kann bewertet: Rohre und Komponenten, ,Damen Schuhe,Sanitär-Armaturen, Klärgrube, Warmwasserspeicher, Wasserpumpe, Linien, Wasserzähler, Gasleitung, septische System entleeren, drain Bereich usw.. Probleme, dass Matte entdeckt werden, können einsch,daunenjacke lang damen,ließen: alte oder abgenutzte Päpste, beschädigte Rohre, Armaturen, beschädigt zu viel Schmutz in die Ablaufleitung, rissige oder defekte Geräte und Geräte, niedrigem Wasserdruck undichte Rohre, hartes Wasser, abgenutzte oder beschä
modne ciuchy Damska ężenia jest dobrą rzeczą do zrobienia w celu uniknięcia jakiegokolwiek rodzaju szkody. Masaż sportowy jest obfita w uśmierzające ból. Jest to również bardzo popularną metodą na zapobieganie kontuzjom,modne ciuchy Damska, stawu kolanowego, jak również odbudowa zranione ciała.piszę dla TIR, Masaż kamieniami o wyborze właściwego gorących kamieniach na hot stone massage kitI napisz o gorących kamieniach i hot stone massa,spódnice ołówkowe,ge zestaw informacji dla TirMassageStone.com
Wcześniejsze wycofanie z IRA - bez kary przez Amit Chan,Damska,del, CPA &nbsp w porady | opublikowane 2012-11-25 17:16:57 | 15 czyta | Unrated Podsumowanie kiedy czasy są trudne, ponieważ zostały one w ciągu ostatnich kilku lat wiele, często musimy prz
linming0303

Wróć do Niemcy