Środki na rozwój firmy

Pomysł na własny biznes, szukam inwestora, zainwestuje, otwieram firmę - porady, pochwal się firmą, podatki, oferty handlowe firm, dotacje
Awatar użytkownika
maxvit
Posty: 3
Rejestracja: 27 sty 2016, 13:53

27 sty 2016, 13:55

Dzień dobry wszystkim. Mam niewielką firmę, dobrze prosperującą. Chciałbym pozyskać dodatkowe fundusze na jej rozwój, na zakup pewnego sprzętu, który jest potrzebny i mógłby przyczynić się do zwiększenia dochodu firmy. Myślę nad rozwiązaniami tego problemu, bo nie mam na tyle pieniędzy, by samodzielnie poradzić sobie z kupnem tego wszystkiego. Dodam, że mam wątpliwości co do kredytu bankowego. Przekopując różne fora natknąłem się na CapitalClub, czyli pożyczki prywatne. Ludzie piszą, że jest to oferta dla firm. Poszukałem ich strony no i faktycznie. Zastanawiam się czy jest to dobry pomysł i czy nie pociąga za sobą żadnych zagrożeń. Niestety nie miałem z tym tematem wcześniej do czynienia i chciałbym prosić o jakąś radę, co mam dalej z tym robić? Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
april23
Posty: 349
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:33

31 sty 2016, 12:45

Urzędy pracy oferują dofinansowania na rozwój działalności.
Awatar użytkownika
april23
Posty: 349
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:33

31 sty 2016, 13:10

W up pracy można otrzymać dotacje na rozwój firmy, albo pozyskać je z innych funduszy unijnych.
Awatar użytkownika
maxvit
Posty: 3
Rejestracja: 27 sty 2016, 13:53

02 lut 2016, 13:50

No dobrze, a o jaką maksymalnie kwotę można się w UP starać? Czy trzeba w związku z tym pisać jakieś specjalne projekty, pisma itp.? Chciałbym coś co wymaga minimum formalności, dlatego pytałem się o te pożyczki.
Awatar użytkownika
izza
Posty: 1
Rejestracja: 03 lut 2016, 16:10

03 lut 2016, 16:20

Przepisy się zmieniają najlepiej uzyskać informacji u źródła, nie wiem czy otrzymanie dofinansowania nie wiąże się ze spełnieniem pewnych norm.
Np. zatrudnienie osób np. bezrobotnych czy postawienie np. na innowacyjność.
Np. swego czasu były spore pieniążki na biznes związany z Internetem a pieniążki przyznawał PARP (Państwowa Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości). W Wa-wie były kolejki ogromne a w miastach typu Szczecin, Białystok ludzi była garstka z biznesplanem o dotacje.
Awatar użytkownika
maxvit
Posty: 3
Rejestracja: 27 sty 2016, 13:53

11 lut 2016, 13:45

Dowiadywałem się i niestety będzie problem z przyznaniem mi tej pomocy. Potrzebuję więcej niż oferuje UP to raz, dwa to nie jestem w stanie teraz kogoś nowego, bezrobotnego zatrudnić, bo też trzeba by mu wypłatę dać, a nie chcę tak szaleć póki się rozwijam. Chyba jednak pomyślę bardziej na poważnie o tej pożyczce, tylko to z kolei rodzi inne pytanie: czy ktoś już był kiedyś w takiej sytuacji i ją brał? Chciałabym się mniej więcej dowiedzieć jak to w praktyce wygląda.
Awatar użytkownika
MarcinBialek
Posty: 7
Rejestracja: 23 lut 2016, 11:21

04 maja 2016, 12:06

Zobacz sobie na przykład na: http://www.innpuls.pl/oferta/badania-na-rynek/ i zobacz jakie wymagania muszą spełnić firmy aby wziąć udział w projekcie. Najważniejsze to znaleźć odpowiedni projekt, który pasuje do działalności Twojej firmy. Warto przy tym skonsultować się ze specjalistami, którzy zawodowo zajmują się pozyskiwaniem takich dotacji. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
maltanczyk
Posty: 91
Rejestracja: 11 lis 2014, 15:01

18 cze 2016, 15:43

Mysle że dotacje z unii europejskiej bylby dobrym rozwiazaniem ale tak jak kolega wspomniał trzeba spełnić masę wymagań i pozałatwiać sporo formalności. ja zdecydowałem się na kredyt bo było to dla mnie dogodniejszą opcja, teraz sobie powoli spłacam. Jesli bys jednak zdecydował się na kredyt firmowy to zobacz sobie https://www.ideabank.pl/ranking-kredyto ... sze-unijne masz tutaj wszystko przejżyscie rozrysowane, ja z teg korzystałem podczas wybierania finansowania ;)
Awatar użytkownika
pracus55
Posty: 5
Rejestracja: 24 cze 2016, 10:00
Lokalizacja: Warszawa

24 cze 2016, 10:06

Urzędy pracy oferują dofinansowania na rozwój działalności.:)
Awatar użytkownika
enndriuu
Posty: 1
Rejestracja: 04 lip 2016, 14:30

04 lip 2016, 14:32

Musisz iść do UP w SWOIM MIEŚCIE i zapytać na co robią dofinansowania w twoim regionie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Własna działalność - DG, spółki, franczyza”


Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Forum VW Regeneracja wtryskiwaczy Doradca Finansowy Wrocław
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
Skup aut Poznań Organizacja imprez Forum PHP
Skup aut w Poznaniu - wielkopolska Forum webmasterów Kredyty Warszawa