sprzedaż usług / dóbr wirtualnych za granicę

Pomysł na własny biznes, szukam inwestora, zainwestuje, otwieram firmę - porady, pochwal się firmą, podatki, oferty handlowe firm, dotacje
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pracapraca
Posty: 1
Rejestracja: 17 paź 2012, 13:57

17 paź 2012, 14:06

Witam, chce założyć sklep internetowy z kluczami do gier i usługą pomagania w grze (granie za kogoś w ramach osiągnięcia jakiegoś wyznaczonego celu w grze), tylko kwestia jest taka, że klientów miał bym głównie z USA / Kanady i UK, w związku z czym moje pytanie: jak to wygląda z punktu prawnego? czy mogę po prostu założyć firme i sprzedawać to tak samo jak bym to robił w Polsce, czy są jakieś dodatkowe wymogi prawne? oraz jak to wygląda z opodatkowaniem, płacił bym po prostu takie same podatki od sprzedanego produktu / wykonanego zlecenia jak w Polsce, czy dochodzą jakieś dodatkowe? (płatności były by najprawdopodobniej przyjmowane na konto międzynarodowe oraz na PayPal).

No i jeszcze czy są też w takim wypadku szanse na jakieś dofinansowanie? narazie pracował bym sam, z czasem jeżeli szło by w miare dobrze chciał bym najpewniej kogoś zatrudnić do pomocy.

Będę wdzięczny za wszelkie porady, sugestie oraz linki do artykułów prawnych i innych porad :)
Awatar użytkownika
nataliakl
Posty: 74
Rejestracja: 27 lis 2013, 14:08

06 lut 2014, 12:50

Nie jestem pewna, co do dofinansowania takiego biznesu, ale prowadzenie działalności w innych krajach nie jest niedozwolone ;) Możesz pomyśleć o założeniu DG np. w Anglii - to się obecnie przedsiębiorcom bardziej opłaca. A jeśli chodzi o samą potrzebę zakładania działalności, to zależy. Jeśli prowadzisz ciągłą działalność zarobkową, to już się to kwalifikuje pod DG. Najlepiej znajdź jakieś biuro podatkowe pyskowice i dowiedz się, jak to dokładnie wygląda od strony prawnej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Własna działalność - DG, spółki, franczyza”


Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Forum VW Regeneracja wtryskiwaczy Doradca Finansowy Wrocław
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
Skup aut Poznań Organizacja imprez Forum PHP
Skup aut w Poznaniu - wielkopolska Forum webmasterów Kredyty Warszawa