Forum na sprzedaż

Szukam pomysłu na własny biznes

Pomysł na własny biznes, szukam inwestora, zainwestuje, otwieram firmę - porady, pochwal się firmą, podatki, oferty handlowe firm, dotacje

Re: Szukam pomysłu na własny biznes

Postautor: Loka34 » 02 lip 2017, 11:36

Tak jak wspomniała już malaga, w przypadku, kiedy nasz biznes opiera się na prowadzeniu sklepu internetowego, musimy pomyśleć o wprowadzeniu w nim wygodnego i bezpiecznego systemu płatności, który umożliwi klientom szybkie dokonywanie zakupu. Ostatnio coraz popularniejsze są płatności poprzez SMS, zwłaszcza w przypadku sprzedaży materiałów elektronicznych. Moim zdaniem jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ nie trzeba logować się do banku, podawać pinu, robić przelewu itp. Usługę Premium SMS udostępnia MyBill.pl , myślę, że warto skorzystać ;)
Loka34

Postautor: darek95 » 29 lip 2017, 23:20

Nie będę podsuwał pomysłów, powiem tylko tyle, że w firmie ważne jest wyposażenie wnętrz i do tego celu najlepiej wynająć specjalistów. Wiem, co mówię. Zresztą znam nawet działalność, która świetnie się spisze. Mam na myśli https://femi.com.pl/ Ludzie, którzy tam pracują stanowią gwarancję sukcesu.
darek95

Postautor: lemisz » 01 sie 2017, 10:30

Uważam, że warto, żebyś przemyślał na początku także takie sprawy jak forma działalności, typ opodatkowania, by wybrać najlepszą dla siebie opcję.
Poza tym zastanów się też nad potencjalnymi sposobami ograniczenia kosztów. W moim przypadku było to biuro rachunkowe online czy też darmowego oprogramowanie, jak na przykład program do wystawiania rachunków.

Pozdrawiam i powodzenia!
lemisz

Postautor: andora » 04 sie 2017, 20:09

Też długo szukałam pomysłu na biznes, ale w końcu otworzyłam swój własny sklep. Trochę poszperałam w sieci, dowiedziałam się, że sklep internetowy magento z dodatkowymi modułami, będzie najlepszą opcją. Wzięłam się za reklamę i z czasem mój biznes rozrasta się. cieszę się, że postawiłam na swoją firmę, przynosi mi ona wiele radości
andora

Postautor: gutek54 » 08 sie 2017, 13:44

Popieram poprzednika w 100%... Nic dodać, nic ująć...
gutek54

Postautor: malaga » 24 sie 2017, 22:13

Jeśli zakładasz sklep internetowy, to pamiętaj, żeby podpiąć na nim możliwość płacenia za zakupy online. To może być forma szybkich przelewów, Pay by link, karty płatnicze etc. Takie systemy wdraża ta firma http://www.bluemedia.pl/ . Wydaje mi się, że warto skorzystać!
malaga

Postautor: Grzesiek4 » 29 lis 2017, 8:43

Zakładanie własnej firmy to ogrom pracy. Uważam, że warto czasem podjąć konkretną decyzję i pójść na swoje. Należy jednak robić to z rozwagą i pamiętać o wielu aspektach związanych z działalnością firmy. Warto też zabezpieczyć się na wszelkie możliwe sposoby. Dobrym przykładem są ubezpieczenia transakcji oferowane np. przez firmę KUKE http://www.kuke.com.pl/ która specjalizuje się w ubezpieczaniu należności w przypadku transakcji zagranicznych. Warto zapoznać się z takimi możliwościami!
Grzesiek4

Postautor: mami » 05 gru 2017, 21:58

Pamiętaj, że własny biznes niestety zawsze wiąże się z jakimś ryzykiem. Ale pamiętaj-kto nie ryzykuje ten nie pije szampana jak to mówią. Jakis szas temu z mężem kupilismy biurowiec i teraz wynajmujemy biura. Praktycznie bez większego wysiłku kasa leci, no trzeba jedynie kredyt za budynek spłacać i jak coś się zepsuje to wtedy jest problem. Własnie niedawno padla nam wentylacja i szukamy sprawdzonej firmy która sie podejmnie naprawy, wiele dobrego przeczytałam o ensyco https://www.ensyco.pl/ Specjalizują się w realizacjach hvacfit out czyli przebudowie wentylacji i klimatyzacji, dokładnie to nas interesuje.
mami

Postautor: Inatka93 » 09 gru 2017, 10:01

smagny pisze:Ostatnio rozmyślam o opłacalności przy importowaniu ubrań z chin. Duże sklepy samoobsługowe z takim asortymentem znalazłyby klientów?

Jest to całkiem ciekawy i moim zdaniem chwytliwy pomysł. Jeśli to dobrze poprowadzisz, pewnością Ci się uda. Tym bardziej, że teraz jest bardzo dużo opcji pomocy dla startujących w tej dziedzinie. Mam na myśli na przykład agencje celne, takie jak http://ago.pl/ , które zajmują się wszelkimi formalnościami związanymi z przepływem towaru poza polską granicą czy dofinansowania. Trzymam kciuki.
Inatka93

Postautor: Worker121 » 11 gru 2017, 2:30

Haha nikt raczej nie poda Ci gotowego planu na własny biznes. Ważne jest jednak to, abyś nauczył się sprzedawać, gdyż jest to kluczowa umiejętność w życiu :)
Worker121

PoprzedniaNastępna

Wróć do Własna działalność