Szukam pomysłu na własny biznes

Pomysł na własny biznes, szukam inwestora, zainwestuje, otwieram firmę - porady, pochwal się firmą, podatki, oferty handlowe firm, dotacje
Awatar użytkownika
ewakowal8
Posty: 3
Rejestracja: 12 gru 2012, 15:48

12 gru 2012, 16:32

Ostatnio mój znajomy mi pokazał, ze nie zawsze liczy się świetny pomysł a raczej to jak się za to weźmiesz. Otworzył osiedlowy sklep z bielizną, ale taki bardziej ekskluzywny i w dobrej okolicy gdzie mieszka dużo zamożnych kobiet. Wypozycjonował się tym, że ma bieliznę w każdym rozmiarze a salon wygląda przepięknie, można przyjść pooglądać najnowsze kolekcję, napić się kawki i wyobraźcie sobie, że idzie mu świetnie. Jednak też dużo zainwestował zarówno w reklamę jak i jakoś świadczonych usług. Niby prosty pomysł.
Awatar użytkownika
ponbon
Posty: 1
Rejestracja: 23 sty 2013, 13:15

23 sty 2013, 13:31

Dużo tutaj podajecie ciekawych przykładów. Ja właśnie też sam chcę otworzyć działalność i podpatruję, co robią inni. Obawiam się tylko tego tworzenia rozliczeń (widziałem raz pit 12 i nie uspokoiło to mnie ;)).
Moim zdaniem jest tak, jak piszecie – pomysł to kluczowa rzecz, ale bez odpowiedniej realizacji nic z niego nie wyjdzie. Dlatego każdy projekt musi być gruntownie przemyślany – nie ma sensu od razu działać na hura – szkoda marnować potencjał.
Awatar użytkownika
holik
Posty: 45
Rejestracja: 26 lis 2009, 09:21

22 lut 2013, 11:20

Czy znasz biznes-firma.pl biznes-firma.pl
Tam masz masę pozycji z opisanymi pomysłami na biznes. Coś znajdziesz...
Awatar użytkownika
pawelmich
Posty: 4
Rejestracja: 07 kwie 2013, 16:40

07 kwie 2013, 17:13

Opisujecie wiele fajnych pomysłów, w obecnych czasach coraz ciężej jest znaleźć coś, co zapewni pewny zysk. Jak wiadomo nie ma lekko, krzysy nas dotykają ;) problemy ze znalezieniem finansowania własnego biznesu i w ogóle z jego prowadzeniem. Ja tam wolę pracę na etacie, ale życzę powodzenia z własną firmą. Dobry pomysł z tą myjnią parową, tylko zapewne dużo zleceń potrzeba, żeby dobrze na tym zarobić
Awatar użytkownika
Best4youKids
Posty: 2
Rejestracja: 04 lut 2011, 16:31

28 maja 2013, 12:29

Biznes z Best4youKids
Sami możemy dużo, razem możemy dużo więcej! Dołącz do Best4youKids!

Naszym celem jest stworzenie wspólnie z franczyzobiorcami bezpiecznej, przyjaznej dla dzieci sieci sal zabaw w całej Polsce, w której rodzice bez żadnych obaw będą mogli zostawić swoje pociechy pod okiem profesjonalnego personelu.
W związku z rozwojem sieci Krain Zabaw Dziecięcych Best4youKids poszukujemy:odpowiedzialnych,przedsiębiorczych,lubiących pracę z dziećmi,z pogodnym nastawieniem do życia,posiadających odpowiednie środki finansowe osób, które na zasadach franchisingu rozpoczną z nami długotrwałą współpracę przy tworzeniu pierwszej tego typu w Polsce sieci Krain Zabaw Dziecięcych Best4youKids.

Punkty własne: 4
Punkty franczyzowe: 3

Korzyści z przystąpienia do sieci:

- wiedza i doświadczenie w tworzeniu i zarządzaniu miejscami zabaw dla dzieci,
- nazwa, logo, marka na którą pracujemy od kilku lat,
- wsparcie marketingowe, które jest kluczowe - pomoże w rozwoju punktów franczyzowych jak i całej sieci Best4youKids,
- profesjonalną opiekę prawną,- dostęp do szkoleń dla właścicieli oraz personelu,
- profesjonalną pomoc i doradztwo na każdym etapie współpracy,
- prestiż pracy w firmie o zasięgu ogólnopolskim,
- działalność w dynamicznie rozwijającej się branży dziecięcej.


Kontakt:

Osoby zainteresowane współpracą prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie best4youkids.pl lub przesłanie e-maila ze zgłoszeniem na adres wspolpraca@best4youkids.plPoAdres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Po otrzymaniu zgłoszenia zostanie ono przeanalizowane pod kątem planowanych projektów i lokalizacji.

Uprzejmie informujemy,że skontaktujemy się z wybranymi osobami.
Awatar użytkownika
Pomysłowi
Posty: 2
Rejestracja: 30 lip 2013, 11:30

30 lip 2013, 11:37

Wszystkich szukających pomysłu na własny biznes zapraszam do współpracy! Przeprowadzamy bania rynku, na tej podstawie kształtujemy pomysł na firmę dopasowany do wykształcenia, doświadczenia i zainteresowań klienta. Następnie piszemy biznesplan, wycenę lub kosztorys, pomysł konsultujemy z biurem rachunkowym, a także wskazujemy najkorzystniejsze dofinansowanie! Zapraszam na pomyslowi.com
Awatar użytkownika
nataliakl
Posty: 74
Rejestracja: 27 lis 2013, 14:08

16 sty 2014, 11:34

Oczywiście, że można prowadzić firmę w Anglii i działać w Polsce. Coraz więcej osób prowadzących DG się na to decyduje ze względu na niższe podatki. Dziwi mnie tylko, że skoro jesteś informatykiem, to nie masz gdzie się zaczepić w Londynie. Wydawało mi się, że tam szukają takich specjalistów. Może spróbuj w Irlandii? A jeśli chcesz wrócić do PL, to pomyśl o założeniu działalności i otwarciu firmy informatycznej. Na początku może być jednoosobowa, a potem zatrudnisz kilka osób, jeśli interes się rozwinie. Możesz skorzystać z dofinansowań z UP albo starać się o Dotacje ue na rozpoczęcie działalności. Powodzenia!
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 14
Rejestracja: 04 lut 2014, 21:50

04 lut 2014, 22:05

Jak przeglądałem oferty franczyzy to zwróciłem uwagę, że trudno znaleźć taką propozycję, która nie wymaga dużego nakładu finansowego ze strony franczyzobiorcy.Mówię tu o firmach rozpoznawalnych na rynku, a tylko z takimi ewentualnie chciałbym się związać. Mógłbym przeznaczyć na otwarcie działalności 10-15 tysięcy.Z tego co już sprawdziłem to tyle mniej więcej potrzeba na otwarcie agencji ubezpieczeniowej pod marką CUK. Prowadzi ktoś może taką działalność?
Awatar użytkownika
nataliakl
Posty: 74
Rejestracja: 27 lis 2013, 14:08

06 lut 2014, 12:42

A jeśli będziesz potrzebował wsparcia w rozliczaniu podatków, deklaracji czy spraw związanych z kadrami i płacami, to polecam biuro podatkowe pyskowice :) Jeszcze raz, powodzenia!
Awatar użytkownika
marzenka.o
Posty: 236
Rejestracja: 10 sty 2014, 16:30

11 lut 2014, 18:59

Ostatnio prężnie rozwija się branża motoryzacyjna, dlatego też może warto pomyśleć o założeniu takiego biznesu? Tylko należy pamiętać, że w tym przypadku potrzebna jest decyzja środowiskowa, ponieważ w przypadku jej braku możemy narazić się na duże kary. Należy o tym pamiętać przy decyzji o podjęciu działalności
ODPOWIEDZ

Wróć do „Własna działalność - DG, spółki, franczyza”


Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Forum VW Regeneracja wtryskiwaczy Doradca Finansowy Wrocław
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
Skup aut Poznań Organizacja imprez Forum PHP
Skup aut w Poznaniu - wielkopolska Forum webmasterów Kredyty Warszawa