1/4 etatu + własna działalność?

Pomysł na własny biznes, szukam inwestora, zainwestuje, otwieram firmę - porady, pochwal się firmą, podatki, oferty handlowe firm, dotacje
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
srabq
Posty: 1
Rejestracja: 28 gru 2010, 18:50

28 gru 2010, 18:55

Witam,
Przeszukałem połowę internetu i dalej nie jestem pewien jak to wszystko wygląda.

Otóż jestem zatrudniony na 1/4 etatu na umowe o pracę. Chciałbym teraz założyć działalność gospodarczą, ale boję się, że zjedzą mnie podatki. Przez pierwsze 2 lata po założeniu działalności obowiązują mnie mniejsze składki, ale jak wygląda sprawa odprowadzania podatków przy zatrudnieniu na 1/4 etatu? Całość odprowadzam sam czy robi to pracodawca? Płacę ZUS i składkę zdrowotną czy robi to pracodawca przy 1/4 etatu?

Dziękuję z góry za odpowiedź. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
nataliakl
Posty: 74
Rejestracja: 27 lis 2013, 14:08

12 gru 2013, 14:03

Pracodawca, zatrudniający Cię na 1/4 etatu odprowadza tylko część składki, więc resztę będziesz musiał sobie opłacić sam. Masz więc dwa lata na rozkręcenie interesu tak, żeby przy normalnym ZUS-ie nie być stratnym ;) Polecam też zasięgnięcie rady u biura doradztwo podatkowe wrocław. Jednorazowe konsultacje nie są drogie, a rozwiejesz wszystkie wątpliwości. Przy dłuższej współpracy będziesz mógł liczyć na znaczne obniżki, nie mówiąc już o 50% upustu dla osób otwierających DG.
Awatar użytkownika
smagny
Posty: 293
Rejestracja: 25 gru 2013, 19:33

06 sty 2014, 12:28

Przez pierwsze dwa lata płacisz 300-400 złotych. Potem jest to ponad 1000. Jednak masz dwa lata na rozkręcenie biznesu, więc dasz sobie radę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Własna działalność - DG, spółki, franczyza”


Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Forum VW Regeneracja wtryskiwaczy Doradca Finansowy Wrocław
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
Skup aut Poznań Organizacja imprez Forum PHP
Skup aut w Poznaniu - wielkopolska Forum webmasterów Kredyty Warszawa