Otwieram firmę i co teraz ?

Pomysł na własny biznes, szukam inwestora, zainwestuje, otwieram firmę - porady, pochwal się firmą, podatki, oferty handlowe firm, dotacje
Tomaszewski87

05 lip 2018, 17:55

Ja kiedy otwierałem swoją firmę w Warszawie to najpierw przekalkulowałem co będzie dla mnie lepsze czy to jak bym pracował w domu czy gdybym wynajął biuro. Po przeliczeniu korzyści i wad wypadło na to, że lepiej wynająć biuro. Szukałem na Mokotowie na ulicy Domaniewskiej (ze względu na prestiż), wśród tych ofert: Jest tam wiele ciekawych propozycji biurowych, gdyby ktoś był zainteresowany.
Maciej.Sch

23 lip 2018, 15:18

Hmm przy otwarciu firmy warto się zatroszczyć przecież o pracowników, którzy będa bezpośrednio się kontaktowali z Twoimi klientami.

W tej sytuacji proponowałbym nowoczesne szkolenia z obsługi klienta

Przy rozpoczynaniu własnego biznesu, bedzie to świetne posunięcie, jeśli chcesz by firma oferowała już na początku profesjonalną obsługę ;)
Marysia_89

01 wrz 2018, 19:43

Warto pomyśleć od razu od księgowości. Nawet przed rozpoczęciem dzialalności, ponieważ biuro księgowe może Ci w tym pomóc.
Nie wiesz jak założyć działalność gospodarczą Tym bardziej powinieneś uda się do księgowej.
Ja np nie znam się na tym i nie znam przepisów, a nie chciałabym mieć potem problemów, np jeżeli zapomne za coś zapłacić. A często o tym zapominam.
Nawet złe wypełnienie wniosku do CEIDG wiąże się z konsekwencjami, np źle wybarana forma opodatkowania. Można ją zmienić raz w roku tylko.
Gagala

02 paź 2018, 01:11

Przedsiębiorca, który korzysta z firmowego samochodu również do celów prywatnych nie będzie mógł w całości zaliczyć poniesionych wydatków do kosztów. Sprawdź, kto zyska, a kto straci na nowych przepisach. Uwaga! Zmiany już od 2019 roku
Agusiek55

16 paź 2018, 00:24

No nie pozostaje nic tylko zarabiać na swojej firmie ;) Brzmi to bardzo łatwo, jednak realizacja tego celu nie jest wcale taka prosta. Warto zainteresować sie usługami IT od szczególnie gdy macie większe firmy. Pomoże wam to w szybki rozwoju i skutecznym działaniu na rynku
Demkin

17 paź 2018, 09:40

Jeśli otworzyłeś już firmę to powinieneś zainwestować w reklamę w internecie. Myślałeś może o hosting pod wordpress
Paula77

09 lis 2018, 14:45

Myślę, że w każdej firmie spory problem może sprawić zarządzanie fakturami. Z doświadczenia wiem, że jeśli występują one wyłącznie w formie papierowej, bardzo łatwo o bałagan, zgubienie oraz przekroczenie terminów płatności. Dlatego też bardzo zainteresował mnie elektroniczny obieg faktur, o którym mowa na tej stronie - https://www.ideo.pl/rozwiazania-it/obieg-faktur/. Zapewnia on pełną obsługę e-faktur, możliwość integracji z systemem finansowo-księgowym oraz możliwość kontroli etapu realizacji wybranych faktur. Posiadając taki system nie ma mowy o zgubieniu dokumentów. Według mnie rozwiązanie to znacznie usprawnia działanie przedsiębiorstwa. ;)
vicky195

08 gru 2018, 11:31

Trzeba poszukać zleceń, można rozejrzeć się zamówieniami publicznymi, na start to dobra opcja, można zdobyć renomę i trochę zarobić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Własna działalność - DG, spółki, franczyza”