nośnik cv

Cv, listy motywacyjne, umowy gospodarcze, umowy zlecenie i o dzieło, ogólnie forum o pracy w Polsce
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
martin1841
Posty: 1
Rejestracja: 04 lip 2008, 16:02

04 lip 2008, 16:24

Cv wysyła się jako plik .doc i tu właśnie mam problem/pytanie.

Obecnie istnieje tyle pakietów biórowych: office 2007, 2003, office xp, staroffice, openoffice ...
Ostatnio po napisaniu cv i nagraniu go na dysk poszłem go wydrukować do inet cafe i co się okazało.
Był problem z otwarciem dokumentu. Gdzie leżał problem?
Otóż ja pisałem w openoffice tam był office 2003- brak wstecznej zgodności.
I to mnie zaniepokoiło. A co jeśli nasz potencjalny pracodawca będzie miał office 2003 a my napisaliśmy dokument w 2007? Pracodawca uzna że nie potrafimy pisać lub gorzej że nie potrafimy zapisać dobrze pliku.

Office 2003 to bardzo dobry program biurowy gdybym go miał nawet by nie patrzał na 2007.
M$ wypuszcza kolejne wersje tylko dla kasy, no bo co tak wielkiego może nam dać 2007 w porównaniu z 2003?
Więcej clipartów? :)

I tu pomysł czy można wysłać CV jako plik JPG?
Mały, zwarty pliczek do otwarcia którego wystarcza zwykły paint i waży niewiele napewno mniej niż plik doc.

W sumie wychodzi na jedno cv to cv tylko miast doc jest jpg.

Kolejny problem to pakiet office to wydatek rzędu kilkuset zł.
Nie stać mnie. openoffice jest za darmo ale tu ryzyko jest jeszcze większe.
Napisze doc w openoffice to ms office 2007 może go nie otworzyć lub otworzy ale będzie groch z kapustą i co wtedy?
Jeśli wyśle cv jako jpg to mam 100% pewności że każdy go otworzy nawet w linuksie.
Oczywiście jest też alternatywa moge kupić office 2003 ale to też kosztuje. Moge złamać prawo i sciągnąć zcrackowaną wersje ale to łamanie prawa.

Więc czy nośnikiem CV może być obraz JPG?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”


Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Forum VW Regeneracja wtryskiwaczy Doradca Finansowy Wrocław
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
Skup aut Poznań Organizacja imprez Forum PHP
Skup aut w Poznaniu - wielkopolska Forum webmasterów Kredyty Warszawa