Rozmowa o pracę w kawiarni?

Cv, listy motywacyjne, umowy gospodarcze, umowy zlecenie i o dzieło, ogólnie forum o pracy w Polsce
Awatar użytkownika
dominika
Posty: 10
Rejestracja: 13 cze 2011, 13:16
Lokalizacja: Białystok

29 sie 2011, 15:14

Czy to coś normalnego czy jednak nie wypada?
Brakuje nam sali konferencyjnej i myślę, jak coś takiego zorganizować...
Awatar użytkownika
maharadza
Posty: 10
Rejestracja: 13 maja 2011, 13:20
Lokalizacja: Warszawa

31 sie 2011, 15:09

wydawało mi się, że pytasz o PRACĘ w kawiarni ;)
a na poważnie - ja sam miałem taką jak jeszcze szukałem pracy w warszawie i miło wspomiam. chyba mniej mnie nerwy zjadły niż w atmosferze wielkiego biura :o więc ja w sumie polecam tak
Awatar użytkownika
dominika
Posty: 10
Rejestracja: 13 cze 2011, 13:16
Lokalizacja: Białystok

09 wrz 2011, 16:26

Nie, nie - chodzi o organizowanie rozmów kwalifikacyjnych w jakimś lokalu, przy kawie. Coś jak lunch biznesowy, tego typu klimat. Nie wiem jak potencjalni pracownicy przyszli to odbiorą.
Awatar użytkownika
maharadza
Posty: 10
Rejestracja: 13 maja 2011, 13:20
Lokalizacja: Warszawa

04 paź 2011, 13:13

są lokale która dają możliwość wynajęcia salki konferencyjnej na jakiś tam czas, np na potrzeby rekrutacji... w warszawie, chociażby, colombia na kruczej, w zagłebiu biurowym. nie orientuje się, jak to wygląda z kosztami, ale możliwe, że to bardziej opłacalne niż posiadanie własnej salki.
Awatar użytkownika
genuine
Posty: 10
Rejestracja: 07 paź 2011, 13:04

12 paź 2011, 21:59

z jednej strony kandydaci mogą poczuć się luźniej - wprowadza to atmosferę wzajemnego zainteresowania. Ja przynajmniej pomyślałbym sobie, że pracodawca ma do mnie szacunek i jest naprawdę zainteresowany tym, żeby mnie przyjąć do pracy, bo wychodzi z firmy i się ze mną spotyka, a nie jak w biurze - może między jakimiś ważnymi spotkaniami wklei krótkie, suche spotkanie rekrutacyjne, na którym będzie sztywno.

Z drugiej strony zaproszenie do swojej firmy to pewnego rodzaju pokazanie własnego otoczenia. Można pokazać swoją firmę od środka, a we wszystkich siedziba firma kojarzy się z czymś profesjonalnym, każdy czuje respekt. A niektórzy mogą poczuć się urażeni, że jeszcze się nie znamy, a już spotkanie jest w kawiarni - można to odebrać jako chęć ukrycia czegoś przed kandydatem.
Awatar użytkownika
maharadza
Posty: 10
Rejestracja: 13 maja 2011, 13:20
Lokalizacja: Warszawa

18 paź 2011, 01:17

to się rozmowa rozkręciła :) mi się jeszcze wydaje, że rozmowa w lokalu to pewnie poczucie "prestiżu" - rozmówca, organizator, coś zainwestował, zapłacił za katering, salę itp...
Awatar użytkownika
mista_lova
Posty: 17
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:48

07 lis 2011, 08:32

Rozmowa o prace w wynajętym pomieszczeniu odpada -firma nie jest wiarygodna,ale już spotkanie z pracownikami jest często praktykowane.
Awatar użytkownika
celia
Posty: 2
Rejestracja: 31 sty 2012, 12:17

31 sty 2012, 12:29

To chyba zależy od branży. Wyobrażam sobie taką rozmowę dla agencji reklmowej, rekrutującej artystyczne dusze:)
Awatar użytkownika
marzenka.o
Posty: 236
Rejestracja: 10 sty 2014, 16:30

09 kwie 2014, 13:31

Znajomy miał ostatnio dość niefortunną sytuację - samochód mu się dzień wcześniej zepsuł i musiał dojechać na rozmowę swoim derbi senda. I miał wybór: ubrać się elegancko i liczyć się z tym, że ubranie może się pognieść czy postawić na bardziej nieformalny styl. Na szczęście spotkanie było restauracji, która okazała się być raczej przytulna więc jego ubiór nikogo nie raził.
Awatar użytkownika
Tomasz79
Posty: 19
Rejestracja: 10 kwie 2014, 08:44

10 kwie 2014, 12:30

Moim zdaniem to całkiem dobry pomysl.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”


Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Forum VW Regeneracja wtryskiwaczy Doradca Finansowy Wrocław
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
Skup aut Poznań Organizacja imprez Forum PHP
Skup aut w Poznaniu - wielkopolska Forum webmasterów Kredyty Warszawa