przebyta depresja a potencjalny pracodawca

Cv, listy motywacyjne, umowy gospodarcze, umowy zlecenie i o dzieło, ogólnie forum o pracy w Polsce
Awatar użytkownika
wombat
Posty: 1
Rejestracja: 14 mar 2011, 23:33

14 mar 2011, 23:48

Witam,
mam 26 lat, przez całe życie zmagałam się z fobią społeczną, która nie pozwoliła mi ukończyć studiów, kiedy podjęłam się ich zaraz po maturze. Przez trzy lata chorowałam na depresję i nie studiowałam ani nie pracowałam, więc te trzy lata to puste miejsce w cv. Od dwóch lat jestem po terapii, całkowicie wyleczona z depresji, z ogromnymi postępami w walce z fobią. Przez półtora roku pracowałam jako sprzedawca, ale zostałam zwolniona ponieważ ponownie zaczęłam studia (nie było mozliwości żebym dostawała wolne, aby pojechać na zajęcia) i jestem pewna, że tym razem je skończę. Wiem, że już mogę się podjąć jakiejkowleik pracy bez przeżywania stresu, który uniemożliwia normalne funkcjonowanie w sytuacjach społecznych (to jest istota fobii). Jestem też w trakcie praktyk jako copywriter.
MOJE PYTANIE jest nastepujące: jak potencjalny pracodawca patrzy na taka osobę jak ja? Jak wytłumaczyć trzyletni "pusty" okres w cv i przerwanie studiów? Nie mam zamiaru opowiadać o swoich problemach obcym ludziom i przedstawiać się jako osoba, która miała w przeszłości tego typu problemy. Szukam pracy i po prostu nie wiem, jak podejść do tego problemu.
Będę wdzięczna za wszelkie opinie, szczególnie podsuniete przez osoby, które same zatrudniają pracowników.
Dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Darmozjad
Posty: 4
Rejestracja: 29 mar 2011, 02:15

29 mar 2011, 02:52

Wielka mi rzecz trzyletni "pusty" okres.Powiedz czy napisz takiemu jednemu z drugim,że byłaś za granicą i po sprawie.
Awatar użytkownika
marion
Posty: 156
Rejestracja: 19 mar 2015, 12:30

27 mar 2015, 11:46

ja znalazłam pracę przez Internet, a dokładnie na portalu rekrutacyjnarewolucja.pl , polecam wejść i sprawdzić oferty :)
Awatar użytkownika
april23
Posty: 349
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:33

26 cze 2015, 12:55

Trzy lata to jeszcze nic takiego. Nie masz obowiązku tłumaczyć się pracodawcy z Twoich problemów. Powiedz po prostu, że wyjechałaś za granicę.
Awatar użytkownika
marzenka.o
Posty: 236
Rejestracja: 10 sty 2014, 16:30

26 cze 2015, 14:26

Warto uczciwie postawić sprawę, moim zdaniem nie jest to powód, żeby Cię nie zatrudnić.
Awatar użytkownika
harmonia
Posty: 357
Rejestracja: 13 maja 2013, 13:18

01 lip 2015, 11:04

Ja też myślę, że nie powinno Cię to dyskwalifikować.
Awatar użytkownika
marzenka.o
Posty: 236
Rejestracja: 10 sty 2014, 16:30

03 lip 2015, 09:20

Jeśli jesteś kompetentnym i doświadczonym pracownikiem to nikt nie będzie zwracać na to uwagę.
Awatar użytkownika
taga
Posty: 192
Rejestracja: 24 maja 2014, 11:41

15 lip 2015, 22:37

Też mi się tak wydaje. Dobrze jednak o tym uprzedzić pracodawcę.
Awatar użytkownika
kosmiczna
Posty: 62
Rejestracja: 24 sie 2017, 16:50

15 gru 2017, 17:53

Wydaje mi się, że jeżeli dajesz sobie aktualnie radę to myślę że nikomu nie musisz się tłumaczyć z tego co robiłaś przez 3 lata. Jeżeli nadal miewasz problemy ze stresem, nerwicą czy depresją na pewno warto zaglądać w takie http://www.zscewice.pl/ miejsce. Znajdziesz tam ciekawe artykuły, które może nieco Ci pomogą :)
Awatar użytkownika
Justyna85
Posty: 22
Rejestracja: 25 sty 2018, 10:09

25 sty 2018, 12:28

Nie musisz się tłumaczyć z choroby. Na stres w pracy pomagają naturalne suplementy.
https://od-natury.pl/przeciwbolowe-na-stres
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”


Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Forum VW Regeneracja wtryskiwaczy Doradca Finansowy Wrocław
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
Skup aut Poznań Organizacja imprez Forum PHP
Skup aut w Poznaniu - wielkopolska Forum webmasterów Kredyty Warszawa