Nie moge znaleść pracy.

Cv, listy motywacyjne, umowy gospodarcze, umowy zlecenie i o dzieło, ogólnie forum o pracy w Polsce
Awatar użytkownika
rattlehead
Posty: 1
Rejestracja: 28 sty 2011, 16:16

28 sty 2011, 16:40

Witam.
Jestem w dość ciężkiej sytuacji. Już bardzo długo (prawie 2 lata) nie mogę znaleźć pracy. Codziennie wysyłam koło 5 kopii swojego CV i nic. CV pomagała mi pisać kobieta która zajmuje się rekrutacją więc powinno być dobre. Mam dosyć szerokie doświadczenie zawodowe i do tego kilka szkół za sobą (niestety brak studiów). Mam też prawo jazdy, nigdy nie dostałem mandatu i nie miałem stłuczki. Jestem raczej lubianą osobą, wyglądam estetycznie i potrafię się kulturalnie wysławiać. Nie stawiam zbyt wielkich warunków dotyczących wynagrodzenia i wykazuje gotowość do pracy nadgodzinowej. Jak by tego było mało to pomagam innym w szukaniu pracy i tworzeniu takich dokumentów jak CV czy list motywacyjny (większość tych ludzi po mojej pomocy dostała prace). Nie stać mnie na usługi profesjonalnych firm kreujących osobowość pracownika.
Nie wiem czemu nie mogę znaleźć pracy. Coś chyba robię źle i nie ukrywam że brak pracy zaczął się to odbijać na moim zdrowiu psychicznym. Nie chce już bezproduktywnie siedzieć w domu.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Madziar
Posty: 1
Rejestracja: 24 lut 2011, 14:24

24 lut 2011, 14:37

Może jakaś dodatkowa, mim znajdziesz coś stałego? zawsze wpadnie jakiś grosz.
Skoro i tak siedzisz przy kompie to może praca dodatkowa przy komputerze właśnie.
Np: webowiec.pl - to są naciągacze, proszę uważać
To może niewiele ale zawsze coś...

Pozdr.
Awatar użytkownika
Farmer_Irek
Posty: 4
Rejestracja: 08 lis 2012, 15:18

08 lis 2012, 15:20

Przede wszystkim musisz uwierzyć w siebie i w to że znajdziesz tę pracę. Nastawienie to połowa sukcesu!
Awatar użytkownika
tom7878
Posty: 5
Rejestracja: 25 lis 2013, 21:17

25 lis 2013, 21:21

Zgadzam się! Wiara w siebie czyni cuda. Poza tym trzeba przeglądać serwisy ogłoszeniowe ( http://www.gowork.pl/praca_olsztyn) codziennie, może nawet kilka razy dziennie. Ja szukałem pracy prawie pół roku, wysłałem setki CV i w końcu się udało:)
Awatar użytkownika
nataliakl
Posty: 74
Rejestracja: 27 lis 2013, 14:08

05 gru 2013, 13:08

2 lata to rzeczywiście sporo. Zastanawiam się, w czym tkwi problem, skoro pomagasz innym znaleźć pracę i to skutecznie! Może brak wykształcenia jest przyczyną, a może zbyt często zmieniałeś pracę? Może fakt, że nie pracujesz już jakiś czas też sprawia, że pracodawcy Cię odrzucają? A może warto pomyśleć o własnym biznesie? Z pewnością jesteś świetnym doradcą, a z tego co piszesz byłbyś też bardzo dobrym handlowcem. Zastanów się, czy nie możesz swoich umiejętności wykorzystać? Może założenie własnej firmy będzie dla Ciebie lepszym rozwiązaniem, niż praca na etacie? Powodzenia!
Awatar użytkownika
marzenka.o
Posty: 236
Rejestracja: 10 sty 2014, 16:30

12 sty 2014, 08:59

Może na czas szukania pracy znajdź coś dorywczego na umowę zlecenie?
Awatar użytkownika
nigol2303
Posty: 3
Rejestracja: 22 sty 2014, 20:33

22 sty 2014, 20:41

Na Twoim miejscu zatrudniłabym się na umowę zlecenie, a w międzyczasie szukała jakieś pracy na stałe.
Awatar użytkownika
jakosmita
Posty: 3
Rejestracja: 02 lut 2014, 11:59
Lokalizacja: Legionowo - Warszawa

02 lut 2014, 12:32

Ostatnio robiłem ankietę i na na 1000 osób szukających pracy 60 % ludzi szukało zatrudnienia ponad 12 mies. Na to wpływa wiele czynników: brak pracy w tym regionie, nieodpowiednie kwalifikacje, złe przygotowanie dokumentów CV.
Aby być skutecznym szukając pracy trzeba poddać analizie te 3 punkty. I starać się to zmienić.
Podstawa to dobre CV. Nie ma pracy w regionie, szukać zatrudnienia w innym regionie, nie w twojej branży szuka w innej branży, nie masz kwalifikacji - kursy, szkolenia, itd. Nie można siedzieć bezczynnie 2 lata, trzeba działać, dobrze że wysyłasz CV ale to za mało.
Awatar użytkownika
marzenka.o
Posty: 236
Rejestracja: 10 sty 2014, 16:30

05 lut 2014, 08:35

W Urzędach Pracy mają oferty darmowych szkoleń czy kursów, dla osób, które chcą się przekwalifikować więc warto o tym pomyśleć
Awatar użytkownika
znajdek
Posty: 26
Rejestracja: 31 sty 2014, 17:43

24 cze 2014, 11:29

A może powiesz nam chociaż choć trochę na temat swojego doświadczenia zawodowego i ukończonych szkół? Wtedy o wiele łatwiej będzie nam coś Ci doradzić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”


Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Forum VW Regeneracja wtryskiwaczy Doradca Finansowy Wrocław
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
Skup aut Poznań Organizacja imprez Forum PHP
Skup aut w Poznaniu - wielkopolska Forum webmasterów Kredyty Warszawa