Jak znaleźć pracę, jesli nic się nie umie robić?

Cv, listy motywacyjne, umowy gospodarcze, umowy zlecenie i o dzieło, ogólnie forum o pracy w Polsce
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
greegor5
Posty: 1
Rejestracja: 14 mar 2010, 00:03

14 mar 2010, 00:04

Mam 30 lat. Oficjalnie nigdy nie pracowałem i nie pracuję ponieważ nic nie umiem robić, nie jestem fachowcem w żadnej dziedzinie, na budowie pracowałem, ale praca fizyczna to nie dla mnie, po tygodniu pracy miesiąc leczyłem nadwyrężony kregosłup i nie mogłem nawet normalnie chodzić. :/

Praca umysłowa - nic nie umiem :/ Jedynie instaluje Komputery i je naprawiam ale nikt mi za to nic nie płaci - więc chyba serwisowanie komputerów się nie opłaca w dzisiejszych czasach.

Poza tym nic nie umiem robić, do pracy mnie nie chcą bo nie pracowałem nigdzie i nie mam żadnej praktyki w tej kwestii, więc zamyka się dla mnie wszystko. Ale nawet jakby mnie przyjęli to i tak by stwierdzili po tygodniu, że do niczego się nie nadaję..

Jest jakaś praca dla osób które są słabe fizycznie oraz nic nie umieją?

Ja mam 30 lat, jestem na rencie socjalnej z powodu "nerwicy natręctw" "Zespołu Tourette'a" . Ale moje objawy są znikome więc nie powinny nikomu przeszkadzać... Renta to tylko 500 zł, a chciałbym chociaż jeszcze z 500 zł sobie dorobić bo ledwo wiążę koniec z końcem..
Awatar użytkownika
furgonik.pl
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2010, 11:54
Lokalizacja: lubelskie

18 mar 2010, 14:41

Mam nadzieję, że to nie jest prowokacja.

A dlaczego nie płacą Ci za te komputery? Może zacznij brać, przynajmniej nieduże pieniądze za usługę. Bo nikt Cię nie będzie szanował jako fachowca. Jak się dobrze znasz, to trzeba pochodzić po sklepach, serwisach. Powiesz, że się znasz, ale nie masz na to papierka. Niech Ci dadzą spróbować, ponaprawiasz, podiagnozujesz przez dzień i może Cię wezmą, jak się dasz sprawdzić.
Skoro nie dasz rady przy łopacie, to może dasz radę inne niewymagające wiedzy i umiejętności prace, np. sprzątanie, zmywanie, stróżowanie. Albo jak czujesz, ze czegoś mógł byś się nauczyć, bo Ci to pasuje, to się szybko nauczysz, np. coś z wykończeniówki.
Awatar użytkownika
janlen
Posty: 2
Rejestracja: 17 maja 2010, 19:49

20 maja 2010, 21:17

Polecam spróbować w fast foodzie. Zazwyczaj niczego nie wymagają oprócz chęci. Wcześniej oczywiście prowadza szkolenie które pozwoli się przyuczyć do takiej pracy.
Awatar użytkownika
ozzypies
Posty: 1
Rejestracja: 27 wrz 2010, 21:09

27 wrz 2010, 21:24

W dzisiejszych czasach wiele osób szuka możliwości zwiększenia swoich dochodów.
Taką możliwość daje nam praca dorywcza.Co to jest praca dorywcza ? Długo by można szukać jej definicji.Można powiedzieć,że jest to rodzaj pracy sezonowej-dotyczy jednak każdego rodzaju pracy (fizycznej i umysłowej)
wykonywanej krótkotrwale,tym właśnie różni się od pracy sezonowej.Spróbujcie trafniej zdefiniować to pojęcie.Czy opiekowaliście się dziećmi, osobami niepełnosprawnymi,udzielaliście korepetycji,tłumaczyliście teksty,pracowaliście jako pomoc domowa a może roznosiliście ulotki? To właśnie jest praca dorywcza.To jest jedna ze "stron medalu"-z mojego i Waszego punktu widzenia.Wejdźcie teraz w sposób myślenia pracodawcy ( druga "strona medalu").W obecnych czasach koniunktura jest zmienna.Pracodawca może dzięki pracy dorywczej elastycznie zwiększać lub zmniejszać stan załogi w zależności do swoich potrzeb,nie obciążając się stałymi opłatami.Zobaczcie jak zmienia się punkt widzenia, który jak wiadomo zależy od punktu siedzenia.Trzecim wyjściem jest być jednocześnie szefem, pracującym dorywczo.Niemożliwe? Można zbierać złom....
Awatar użytkownika
olo88
Posty: 2
Rejestracja: 31 paź 2010, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

31 paź 2010, 18:01

Umiesz pisać posty - zostań opiekunem jakiegoś serwisu internetowego - np. moderatorem.
Zawsze można zostać ochroniarzem - z tego co wiem musisz jedynie nie być karanym i masz robotę za 5 PLN na godz.
Awatar użytkownika
obsluga123
Posty: 1
Rejestracja: 07 gru 2010, 16:50

07 gru 2010, 16:56

Pracownik e-mail!!!
Wystarczy własny komputer, stały dostep do internetu i nieco dobrych chęci.
Praca w godzinach które pasują tylko Tobie.
Sam/a decydujesz o czasie pracy.
Po więcej informacji proszę o kontakt: obsluga123@wp.pl
Awatar użytkownika
egon2003
Posty: 2
Rejestracja: 12 gru 2010, 22:04

12 gru 2010, 22:06

myślę, że każdy ma jakiś talent. trzeba przedewszystkim być zawziętym w tym co się robi. Nie rezygnować jeśli spotka się z krytyką!
Awatar użytkownika
maximo
Posty: 1
Rejestracja: 15 sty 2012, 15:20

15 sty 2012, 15:37

Nic się nie martw kolego. Nigdy tak nie myśl, że nic nie umiesz bo to nie prawda. Powtorzasz to sobie już ileś lat kodujesz do swojej podświadomości a i inni też pierdolą głupoty jak to nie pracujesz a ja pracuje i jestem lepszy. Możesz, się spytać ile zarabiasz jeden ci powie zarabiam 1500 drugi ci powie zarabiam 2000 trzeci 2500 piąty 2300 a szósty 5000 a i się okaże, że jakiś tam cwany ma 5000 euro i tak naprawde się nie męczy a jakiś aktor co ładnie wygląda i wszyscy chcą mu zrobić zdjęcie zarabia 10 000 000 usd * 3 zł z groszami pln. I się okazuje że ten aktor nauczył się graćna swoich emocjach i tylko odbębnia to wkółko co roku i pierdzi kasą. I myślisz sobie ja nic nie umniem, nigdy tak nie myśl, zastanów się co tak naprawde chciałbyś robić w życiu jak komputery to powoli przeczytaj sobie o komputerach jak powstały jak działają chcesz programować to tylko się wydaje trudne może robienie stron niechce ci się czytać to ściągnij sobie video tutorial xhtml css i może będziesz projektował strony internetowe będziesz freelancer webmaster. Może lubisz grać sobie na jkimś instrumencie w wolnej chwili jakaś pasja niewiem programowanie c++ powoli video dobre ksiązki pdf kursy i za 3 lata będziesz w szoku co potrafisz podszkolisz się w języku oglądaj filmy z napisami ściągnij sobie kurs angielskiego oczywiście jak chcesz ale pamiętaj zrób sobie listę krok po kroku co masz zrobić a wcześniej jaki masz cel i dostaniesz prace o jakiej sobie wymarzysz albo będziesz tworzył na swój koszt i jesteś wielki będziesz większy. I zaczniesz cię wkońcu uśmiechać do siebie bo niema nic gorszego jak nielubienie samego siebie wierze w ciebie. Myślałem tak jak ty teraz mam wszystko konzero@gmail.com
Awatar użytkownika
dagma84
Posty: 4
Rejestracja: 21 maja 2012, 09:44

21 maja 2012, 10:14

Może po prostu nie umiesz wycenić swoich umiejętności skoro piszesz, że za naprawę komputerów nikt Ci nie płaci? znam firmy które działają w tej branży i nie są w stanie przyjmować wszystkich zleceń. Może warto pójść w tym kierunku? Zacząć się specjalizować w jednej dziedzinie a nie w kilku?
Awatar użytkownika
daknez
Posty: 11
Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45

21 maja 2012, 14:07

Dokładnie, zastanów się, co potrafisz najlepiej robić. Jeżeli naprawiać komputery- rób to, ale sam, dodawaj ogłoszenia, chętni na tanią naprawę na pewno się znajdą. Działaj!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”


Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Forum VW Regeneracja wtryskiwaczy Doradca Finansowy Wrocław
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
Skup aut Poznań Organizacja imprez Forum PHP
Skup aut w Poznaniu - wielkopolska Forum webmasterów Kredyty Warszawa