Jak znaleźć pracę, gdzie umieścić swoją aplikację?

Cv, listy motywacyjne, umowy gospodarcze, umowy zlecenie i o dzieło, ogólnie forum o pracy w Polsce
Awatar użytkownika
michalpozownik
Posty: 2
Rejestracja: 07 maja 2014, 14:16
Lokalizacja: Poznań

08 maja 2014, 12:26

Ja właśnie chodząc po firmach znalazłem swoją prace
Awatar użytkownika
marzenka.o
Posty: 236
Rejestracja: 10 sty 2014, 16:30

13 maja 2014, 10:09

Też można w ten sposób szukać pracy, aczkolwiek wiadomo, że jest to bardziej uciążliwe. Choć dzisiaj trzeba chwytać się każdego sposobu i robić wszystko, żeby znaleźć coś.
Awatar użytkownika
PiotrWysocki
Posty: 5
Rejestracja: 13 maja 2014, 15:39

24 maja 2014, 09:32

może na olx (dawniej tablica.pl)?
Awatar użytkownika
marzenka.o
Posty: 236
Rejestracja: 10 sty 2014, 16:30

09 cze 2014, 19:52

To też może być dobry pomysł. I należy pamiętać, że jak już zostaniemy zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną to należałoby zadbać o odpowiedni odzież dla mężczyzn czy kobiet. Pierwsze wrażenie to najważniejsza rzecz w momencie poszukiwania pracy.
Awatar użytkownika
AleksandraS
Posty: 24
Rejestracja: 10 cze 2014, 13:27

10 cze 2014, 13:47

Załóż profil na LinkedIn. To bardzo dobre miejsce do szukania ofert, budowania sieci kontaktów:
linkedin.com
Awatar użytkownika
AleksandraS
Posty: 24
Rejestracja: 10 cze 2014, 13:27

10 cze 2014, 13:53

kasia.mach pisze:Samodzielne chodzenie po firmach to podstawa. Wysyłanie wyłącznie aplikacji przez Internet nie ma żadnego sensu. Zresztą szkoda tyle wolnego czasu na siedzenie w domu.
Wiele firm prowadzi rekrutację wyłącznie przez Internet, a proces rekrutacyjny jest tak przygotowany, że dopiero przejście kilku etapów rekrutacji daje możliwość bezpośredniej rozmowy z działem HR.

Poza tym, jeśli chodzisz "od drzwi do drzwi" nie zawsze masz pewność, ze zostawiając swoje CV, np. w sekretariacie firmy, dotrze ono w ogóle do działu HR (powinno, ale nigdy nie ma 100% pewności, którą zapewnia jednak przesłanie pod właściwy adres mailowy).

Oczywiście metoda ta sprawdza się, ale nie jest lepsza od aplikowania przez Internet.
Awatar użytkownika
taga
Posty: 192
Rejestracja: 24 maja 2014, 11:41

17 cze 2014, 10:24

Chodzenie po firmach zajmie Ci mnóstwo czasu, a przy szukaniu pracy czas to pieniądz. Teraz podstawą jest internet. Przeglądaj oferty od pracodawców ale nie poprzestawaj na tym i dodaj ogłoszenie za darmo na wszystkich portalach na których jest to możliwe. A jest ich w sieci coraz więcej. Jestem pewna, że prędzej czy później ktoś do Ciebie zadzwoni. Powodzenia! :-)
Awatar użytkownika
motivateo
Posty: 1
Rejestracja: 22 lip 2014, 09:47

22 lip 2014, 09:54

Cześć.
Też ostatnio się rozglądałem za pracą. Wakacje = czas na pracę. Kurcze, zawsze się przyda trochę więcej kasy. Ja szukałem pracy pod informatyka-statystyka. Trudno coś takiego znaleźć (mam małe doświadczenie - studiuję jeszcze), ale czemu nie spróbować,?! :D
Pytasz gdzie warto wysyłać/zostawiać CV? Ja pierw rozsyłałem CV po firmach, które mnie interesowały, jednak ciężko tak coś znaleźć. Trzeba mieć szczęście. Próbowałem też po portalach takich jak pracuj.pl i podobne, ale nie mogłem trafić na taką pracę, jaką szukałem i w końcu trafiłem na kajpraca.pl. Wysłałem kilka maili na ogłoszenia i odpowiedź miałem po kilku godzinach. Pracy szukałem ze 2 dni. ;p
Mam nadzieję, że przyda się moje info komuś. Kto szuka ten znajdzie. :) pozdro
Awatar użytkownika
wojciech_mir
Posty: 3
Rejestracja: 24 lip 2014, 11:59

24 lip 2014, 12:03

Moim zdaniem warto wysyłać aplikacje za pomocą internetu
Awatar użytkownika
fatimatrz
Posty: 1
Rejestracja: 27 paź 2014, 14:18

27 paź 2014, 14:19

Wybierz się do PUP w swoim mieście. Tam na pewno znajdziesz pracę ;) Poza tym dodaj ogłoszenie na portalach typu olx.pl.
Pozdrawiam :)

--------------------
najtańsze okna drewniane wrocław
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”


Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Forum VW Regeneracja wtryskiwaczy Doradca Finansowy Wrocław
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
Skup aut Poznań Organizacja imprez Forum PHP
Skup aut w Poznaniu - wielkopolska Forum webmasterów Kredyty Warszawa