Chcę założyć firmę, ale nie wiem skąd pozyskać pieniądze

Cv, listy motywacyjne, umowy gospodarcze, umowy zlecenie i o dzieło, ogólnie forum o pracy w Polsce
Awatar użytkownika
alaklara
Posty: 53
Rejestracja: 25 wrz 2016, 18:44

26 lip 2017, 00:27

Teraz jest dużo opcji, jeżeli chodzi o pozyskanie pieniędzy na działalność gospodarczą. Niekiedy dobrym rozwiązaniem będzie kredyt firmowy, szczególnie jeżeli chodzi o rozwój biznesu. Moim zdaniem warto skonsultować się z doradcą finansowym, który dobrze orientuje się na rynku.
Awatar użytkownika
Cherry
Posty: 347
Rejestracja: 09 kwie 2014, 15:23

26 lip 2017, 09:43

Pomyśl o obligacjach korporacyjnych. wiele firm już na tym zyskało.
Awatar użytkownika
luck
Posty: 44
Rejestracja: 10 sie 2017, 09:16

08 wrz 2017, 13:06

skotynka pisze:Tak jak w temacie - mam w planach założenie firmy i chciałbym się już powoli zabierać za wszelkie formalności z tym związane. Jedyny, ale dość poważny problem jak na ten czas związany jest z niewystarczającymi środkami. Myślałem o projektach unijnych, ale jakoś nie wyobrażam sobie pisania takiego projektu. Wolałbym chyba coś szybszego i prostszego. Czy ktokolwiek ma jakiś pomysł skąd można pozyskać środki? Jakiś prywatny inwestor? Kredyt? Pożyczka? Hmm?
Nie polecam firm prywatnych typu chwilówki. Wiele z nich ma ofertę dedykowaną firmom, jednak oprocentowanie przez nie oferowane jest bardzo wysokie.... No i pieniądze z tymi wysokimi odsetkami trzeba bedzie kiedyś spłacic. Prędzej czy później. Sugeruję wybrac się do jakiegoś banku, który ma ofertę dedykowaną firmom:
idea banku
biz banku
czy getin banku
Ewentualnie pogadać sobie z jakimś doradcą typu openfinance

Zerknij jeszcze tutaj:
kredyt-mieszkaniowy.info/kalkulatory/kalkulator-kredytowy-oblicz-wysokosc-rat/

Na kalkulatorze możesz wyliczyć wysokość rat
Awatar użytkownika
Tomasz09
Posty: 17
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:18

03 paź 2017, 14:22

Są na rynku firmy, które wspierają i pomagają pozyskać dofinansowanie unijne. Jedną firmą którą kojarzę to innpuls.pl/
Z tego co udało mi się dowiedzieć cieszą się wielkim uznaniem na rynku, może warto poprosić o pomoc?
Awatar użytkownika
andora
Posty: 14
Rejestracja: 04 lip 2017, 16:11

30 lip 2018, 18:54

inwestor może? tylko trzeba znaleźć
Awatar użytkownika
gaij
Posty: 7
Rejestracja: 21 sie 2016, 22:47

30 lip 2018, 19:17

Są dostępne różnego rodzaju startupy o czym można tutaj przeczytać alejahandlowa.pl/artykuly/uslugi/czym-polega-sila-startupow#5 . Zdecydowanie nie opłaca się zaciągać kredytu na start firmy bo bardzo często tragicznie się to kończy :/
maja123

27 sie 2018, 23:39

Jeśli Twój projekt jest interesujący, możesz spróbować pozyskać środki z funduszu inwestycjekapitalowe.com/inwestowanie-i-finansowanie-startupow-w-polsce/ - inwestują w projekty nieszablonowe, oryginalne i na swój sposób wyjątkowe. Niestety, nie każda z firm może skorzystać z jego oferty, ale spróbować warto!
Awatar użytkownika
stomed01
Posty: 2
Rejestracja: 15 paź 2018, 16:18

15 paź 2018, 16:20

Na pewno warto udać się do UM i złożyć wniosek o dotacje z UE. Dobra opcja dla osób, które zakładają małą firmę :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”


Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Forum VW Regeneracja wtryskiwaczy Doradca Finansowy Wrocław
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
Skup aut Poznań Organizacja imprez Forum PHP
Skup aut w Poznaniu - wielkopolska Forum webmasterów Kredyty Warszawa