Zwolnienie z pracy-pomocy

Przepisy prawne dotyczące Kodeksu Pracy - obowiązki i prawa pracownika, bezpieczeństwa i higieny w pracy, inne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MaRYaN92
Posty: 1
Rejestracja: 19 lut 2008, 20:07

19 lut 2008, 20:23

Proszę o pomoc związaną ze zwolnieniem z pracy. Pracuje od 1 listopada 1997 roku w jednej firmie. W poniedziałek dostałam lepszą ofertę pracy więc poinformowałam szefa i złożyłam wypowiedzenie z dniem 23 luty br. Najpierw się zgodził na moja ofertę a dzisiaj robi problemy. Unika podpisania wypowiedzenia i wypłacenia mi należnego ekwiwalentu (9 dni) za rok 2007. Co z urlopem za 2008 rok, czy musi mi wypłacić za całość, czy za przepracowane miesiące (4 dni)?

POZDRAWIAM I PROSZĘ O JAK NAJSZYBSZĄ ODPOWIEDŹ
Awatar użytkownika
greg114
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2010, 21:15

01 mar 2010, 17:53

Jeśli chodzi o unikanie podpisania wypowiedzenia to może zrobić to poprzez list polecony.
Awatar użytkownika
dirtydancer
Posty: 7
Rejestracja: 20 kwie 2011, 22:23

20 kwie 2011, 22:35

Próbujesz ściągnąć swoją należną wypłatę, a pracodawca wymiguję się jak tylko może? Zostałeś oszukany w jakikolwiek inny sposób – napisz swoją historię i dodaj oszusta do bazy na „dodajoszusta.pl” . Wielu z nas miało nieprzyjemne sytuacje w pracy, dlatego przestrzegajmy innych. Ja już dodałam swoją historię i mam nadzieję, że się nie natkniecie na tego nieuczciwego pracodawcę. Czytając wpisy innych można wiele zyskać – nie stracić pieniędzy…
Awatar użytkownika
aniaz1
Posty: 3
Rejestracja: 13 lis 2012, 16:59

13 lis 2012, 17:10

Nie może niepodpisać Ci wypowiedzenia. Jesli tak się dzieję to postrasz go adwokatem.
Awatar użytkownika
alinab1
Posty: 1
Rejestracja: 22 sty 2013, 00:36

22 sty 2013, 00:38

Dokładnie wszystko zależy od daty na umowie i od ilości godzin naliczonych.
Awatar użytkownika
nataliakl
Posty: 74
Rejestracja: 27 lis 2013, 14:08

05 gru 2013, 13:16

Zawsze możesz poprosić sekretarkę, żeby przybiła pieczątkę z datą, kiedy wypowiedzenie trafiło do pracodawcy. Albo wysłać listem poleconym. Dziwny człowiek - i tak Cię nie zatrzyma, na pewno nie takim zachowaniem ;) Ja bym postraszyła adwokatem. A co do urlopu to tak, powinien zapłacić Tobie ekwiwalent za niewykorzystane dni wolne. Powodzenia!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie prawo i księgowość”


Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Forum VW Regeneracja wtryskiwaczy Doradca Finansowy Wrocław
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
Skup aut Poznań Organizacja imprez Forum PHP
Skup aut w Poznaniu - wielkopolska Forum webmasterów Kredyty Warszawa