Bardzo proszę o pomoc.

Przepisy prawne dotyczące Kodeksu Pracy - obowiązki i prawa pracownika, bezpieczeństwa i higieny w pracy, inne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mareklass
Posty: 1
Rejestracja: 27 wrz 2011, 22:04

27 wrz 2011, 22:20

Witam Wszystkich Forumowiczów! :D
Bardzo Was proszę o pomoc prawną.
Zostałem szczęśliwym franszyzobiorcą jednej z sieci z biżuterią. Otworzyłem własną działalność i przeprowadziłem rekrutacje pracowników. Wytypowałem 3 osoby, które odesłałem na 9 - cio dniowe szkolenie.Miejsce pracy - Opole, miejsce szkolenia Poznań.Te osoby pojechały na szkolenie. Podczas pobytu ich na szkoleniu chciałem podpisać z nimi umowę o pracę, ale niestety żeby to zrobić muszą mieć badania lekarskie. Więc, dałem im skierowanie na badanie lekarskie żeby poszły do lekarza medycyny pracy. Ale te osoby nie poszły do lekarza bo chciały pójść do lekarza w Opolu jak wrócą ze szkolenia. Więc nie mogłem z nimi podpisać Umowy O Pracę (UOP). Dojazd na szkolenie był we własnym zakresie (pociąg), nikomu nie zwracałem za bilet. Zakwaterowanie było w hotelu wraz z wyżywieniem (śniadanie, obiad i kolacja). W sumie 9 dni, więc dwa razy musiały te osoby tam pojechać i dwa razy musiały wrócić ze szkolenia. Kiedy miały te osoby przyjść do pracy i podpisać UOP, już po badaniach lekarskich czyli dzisiaj ( wczoraj wróciły ze szkolenia i dzisiaj miały przyjść wraz z badaniami po UOP podpisaną z dzisiejszą datą), to dwie osoby zrezygnowały z pracy, twierdząc że zbyt duża odpowiedzialność. Ale zażądały po 500 zł każda z tych osób zwrotu poniesionych kosztów szkolenia. I moje pytanie jest takie: te osoby pojechały na szkolenie, wiedziały jaki jest charakter pracy ( na szkoleniu poznawały tak naprawdę tą pracę), czy mają prawo żądać aż takiej kwoty? Z tego co wiem, jak pracodawca zapewnia 3 posiłki to należy się połowa delegacji, a zwrot za podróż to dobra wola pracodawcy. Ja chciałem im zwrócić za bilety, natomiast żadnej delegacji nie miałem zamiaru im wypłacać, ponieważ nie były te osoby w tym czasie moimi pracownikami bo były na szkoleniu, a za hotel i posiłki nic nie płaciły. Proszę o informację Drodzy Forumowicze, czy to to wszystko jest zgodne z prawem? Czy ja zrobiłem coś nie tak i czy Ci pracownicy mogą żądać ode mnie jakichkolwiek pieniędzy. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.
Awatar użytkownika
mista_lova
Posty: 17
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:48

03 lis 2011, 12:14

Zastanawiam się czy do sklepu z biżuterią potrzebne są badania lekarskie.Najlepiej idź do Inspekcji Pracy tam dowiesz się lub studiuj Kodeks Pracy.
Awatar użytkownika
nataliakl
Posty: 74
Rejestracja: 27 lis 2013, 14:08

10 gru 2013, 14:56

Z pewnością badania lekarskie są potrzebne - są wymogiem na każdym stanowisku. Jednak panie trochę sobie strzeliły w stopę faktem, że nie podpisały umowy. Z drugiej strony, gdyby to zrobiły, nie mogłyby od razu zrezygnować. Myślę, że trzeba poprosić je o bilety, które zakupiły i wszelkie paragony, które wykazują, jakie poniosły koszty. Jeśli nie mają takich rzeczy, to nie mogą też domagać się zwrotu pieniędzy. 500 zł to chyba jednak trochę za dużo za bilety z Opola do Poznania.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie prawo i księgowość”


Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Forum VW Regeneracja wtryskiwaczy Doradca Finansowy Wrocław
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
Skup aut Poznań Organizacja imprez Forum PHP
Skup aut w Poznaniu - wielkopolska Forum webmasterów Kredyty Warszawa