Forum na sprzedaż

Adwokat, czy prawnik?

Przepisy prawne dotyczące Kodeksu Pracy - obowiązki i prawa pracownika, bezpieczeństwa i higieny w pracy, inne

Re: Adwokat, czy prawnik?

Postautor: Herman » 24 lis 2017, 18:55

Tylko i wyłącznie adwokat, kim jest prawnik? kimś, kto nie zdał aplikacji - wiec o czym się tu zastanawiać? :D
Herman

Postautor: dusia » 30 lis 2017, 12:46

A ja bym tak tego nie rozróżniała. Zresztą często ludzie stosują te dwa określenia zamiennie i znaczy to dla większości jedno i to samo :) To jest na przykład sprawdzony i dobry prawnik z Lublina. Ma duże doświadczenie i wiedzę na temat każdej dziedziny prawa.
dusia

Postautor: Inatka93 » 09 gru 2017, 11:04

"[...] w kwestii prawnej" - mało mi mówi to sformułowanie. Wszystko zależy, czy chcesz iść do sądu czy nie. Jeśli tak, idź od razu do adwokata, jeśli nie, wystarczy Ci prawnik. Subtelna różnica pomiędzy oboma zawodami jest taka, że adwokaci mogą reprezentować swoich klientów w sądach. I to chyba tyle.
W kwestii porad możesz zgłosić się na przykład do kancelarii http://www.bemwspolnicy.pl/ . Ja jak dotąd nie potrzebowałam ich pomocy, ale brat już korzystał z ich usług.
Inatka93

Postautor: harmonia » 18 gru 2017, 11:31

Zależy jaka sprawa, adwokat i prawnik mają nieco inne uprawnienia
harmonia

Poprzednia

Wróć do Polskie prawo