Forum praca - ogłoszenia o prace - forumpraca.pl

Adwokat, czy prawnik?

Przepisy prawne dotyczące Kodeksu Pracy - obowiązki i prawa pracownika, bezpieczeństwa i higieny w pracy, inne

Re: Adwokat, czy prawnik?

Postautor: Bazyl1985 » 22 maja 2018, 18:37

A może warto zostawić specjaliście ten temat? Moim zdaniem to jest dość dobre rozwiązanie ;)
Bazyl1985

Postautor: tatek » 12 cze 2018, 10:07

hahaha, odnośnie pytania, warto zaznaczyć, że adwokat to też prawnik :)
tatek

Postautor: Kazoo » 16 lip 2018, 9:48

Warto polecać dobrych prawników i kancelarie, bo to istotne, aby naszymi sprawami zajmowały się osoby kompetentne. Niejednokrotnie słyszałem, że ktoś wziął po prostu pierwszego elpszego taniego prawnika, który jeszcze pogorszył jego sprawę... Ja z polecenia znajomego skorzystałem z usług http://ubi-ius.pl/zakres-spraw/prawo-cywilne/ i polecam dalej ;) Niech się wieść niesie o profesjonalistach. To dobre dla wszystkich, bo ludzie powinni znać i korzystać z usług profesjonalistów.
Kazoo

Postautor: filipp34 » 16 lip 2018, 13:21

Ogólnie to adwokat ma najszersze uprawnienia z pośród zawodów prawniczych. Dlatego też najlepiej wybrać właśnie jego.
___
szkolenia otwarte
filipp34

Postautor: wotciarz » 24 lip 2018, 22:49

Sporo razy takze widzialem pytanie - czym sie rozni radca prawny od adwokata? jakie maja mozliwosci, czym moga sie zajmowac i co wchodzi w sklad ich kompetencji. Znalazlem na blogu kancelarii adwokackiej artykul, ktory doskonale to wyjasnia: https://ktmh.pl/radca-prawny-czy-adwoka ... te-zawody/
Czyli tak naprawde dla nas - klientow - te 2 zawody - niczym sie praktycznie nie roznia.
wotciarz

Postautor: vega » 29 lip 2018, 15:15

Dobry adwokat to skuteczny adwokat, a takim niewątpliwie jest Pani Marta z gptogatus.pl. Bardzo dobrze mi się z nią współpracuje, bardzo miła, elokwentna, pewna siebie kobieta :)
Ostatnio zmieniony 01 sie 2018, 11:48 przez vega, łącznie zmieniany 1 raz
vega

Postautor: Roban » 29 lip 2018, 16:40

Jeśli nie jesteś pewna kto w tej sytuacji jest bardziej odpowiedni, a wydaje mi się, że mu użytkownicy forum nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na to pytanie to najlepszym rozwiązaniem będzie jeśli wejdziesz na forum prawne https://pewny-prawnik.pl/ i dowiesz się czegoś więcej.
Roban

Postautor: muster » 31 lip 2018, 13:51

Wydaje mi się, że adwokat ma uprawnienia do występowania w sądzie jako obrońca albo oskarżyciel i przygotowuje się do tego dłużej na etapie edukacji, natomiast prawnik może wydawać opinie prawne i ma na to uprawnienia, ale nie posiada albo ma, ale w ograniczonym zakresie, uprawnienia na udział w rozprawach sądowych. Jest dużo spraw cywilnych, w których prawnik może orzekać, oni nie spędzają 3/4 dnia w sądach.
muster

Poprzednia

Wróć do Polskie prawo i księgowość