Czy pracodawca może zwolnić mnie z pracy?

Obowiązki pracownika i pracodawcy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ados2121
Posty: 1
Rejestracja: 30 sie 2008, 10:12

30 sie 2008, 10:13

Witam. Kończę praktyki 2 letnie dnia 1,09,2008r (czyli za 2dni)
Przepracowałem te 2 late bez tych 2 dni i mam pytanie.
Wykorzystałem urlop i miałem do 29,08,2008 L-4 z powodu nogi teraz zostały mi 2 dni do przepracowania. Czy jeśli nie pójdę na te ostatnie 2 dni do pracy, pracodawca może mnie wywalić, lub nie dać świadectwa pracy??
Pytam bo wielu kolegów praktykantów nie chodziło przez 2-3 tyg nie nie zostali wywaleni, ale może szefowa sama zadecydować o wyrzuceniu mnie lub nie dania świadectwa zakączenia praktyk, lub dyplomu?
Awatar użytkownika
knopers
Posty: 4
Rejestracja: 12 wrz 2011, 14:49

20 wrz 2011, 11:46

Pracodawca jak najbardziej może Cię zwolnić, dlatego też nie patrz na jego ręce tylko weź się w garść i otwórz swoją działalność. Zobacz sam, w jak mega szybkim tempie rozwija się dzielnica Warszawy Białołęka - Business Park Marywilska to znakomite miejsce na otwarcie swojej działalności.
Awatar użytkownika
holik
Posty: 45
Rejestracja: 26 lis 2009, 09:21

10 paź 2011, 17:04

Piszesz nie na temat, ale bardzo mnie to interesuje. Jak jest w tym Business Park Marywilska?
Kiedy inwestycja zostanie oddana do użytku? W sieci firmy oceniają ją w samych superlatywach!
Awatar użytkownika
Meliorvisus
Posty: 6
Rejestracja: 27 mar 2012, 01:09

28 mar 2012, 02:11

Niestety pracodawca może cię zwolnić
Awatar użytkownika
Zielona Linia 19524
Posty: 5
Rejestracja: 06 wrz 2011, 08:10
Lokalizacja: Polska

26 wrz 2012, 11:25

Jeżeli nie stawisz się w pracy, to jak najbardziej pracodawca może Cię zwolnić. W tym wypadku bedzie miał podstawę do zwolnienia z art. 52 Kodeksu pracy, tj. zwolnienia dyscyplinarnego. Nie zwolni go to z obowiązku wystawienia świadectwa pracy (jeżeli miałeś zawartą umowę o pracę). W świadectwie będzie zapis o tym w jaki sposób została rozwiązana umowa. W przypadku umowy o praktykę, w zaświadczeniu również może znaleźć się odpowiednia adnotacja. Może to stworzyć problem u kolejnych pracodawców.
Awatar użytkownika
adamm91
Posty: 29
Rejestracja: 24 mar 2015, 21:21

10 kwie 2015, 10:28

jesteś niezadowolony ze swojej dotychczasowej pracy? to zajrzyj na rekrutacyjnarewolucja.pl, strona z wieloma ofertami, które mogą zmienić Twoje życie. Warto zajrzeć!
Awatar użytkownika
Maarek
Posty: 6
Rejestracja: 15 kwie 2015, 20:38
Lokalizacja: Wałbrzych

15 kwie 2015, 22:13

Sądząc z tego, co napisałeś to pytanie powinno brzmieć czy przyjmą Cię na etat. Twoja umowa najprawdopodobniej wygasa za dwa dni i pracodawca nic nie musi robić, by się ciebie pozbyć. A czy Cie zatrzyma, zadowolony z dotychczasowej pracy? Do tej pory już się chyba dowiedziałeś. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zakłady pracy”


Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Forum VW Regeneracja wtryskiwaczy Doradca Finansowy Wrocław
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
Skup aut Poznań Organizacja imprez Forum PHP
Skup aut w Poznaniu - wielkopolska Forum webmasterów Kredyty Warszawa