Zadłużenie firm - warto sprawdzać

Obowiązki pracownika i pracodawcy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tpesz
Posty: 10
Rejestracja: 01 sie 2014, 10:55

18 wrz 2014, 11:12

Hej mam pytanie: czy myślicie ze warto sprawdzać firmę w rejestrze dłużników przed pójściem na rozmowe o prace? Pytam bo znalazłem artykuł na temat zadłużenie firm - info jak to sprawdzić i tak się zastanawiam czy ktoś kiedyś podchodził do tematu w ten sposób.
Miałem już do czynienia z nierzetelna firmą, która spóźniała się z wypłatą do 3 miesięcy, potem się okazało ze nie opłacała mi zusu a w efekcie splajtowała i miała gigantyczne długi. Nie chciałbym się znów naciąć na firmę, która tonie i pracować dla niej za darmo - bo nie wiadomo kiedy zobacze wynagrodzenie ...
Awatar użytkownika
justik25
Posty: 4
Rejestracja: 28 paź 2014, 09:31

28 paź 2014, 09:32

tpesz pisze:Hej mam pytanie: czy myślicie ze warto sprawdzać firmę w rejestrze dłużników przed pójściem na rozmowe o prace? Pytam bo znalazłem artykuł na temat zadłużenie firm - info jak to sprawdzić i tak się zastanawiam czy ktoś kiedyś podchodził do tematu w ten sposób.
Miałem już do czynienia z nierzetelna firmą, która spóźniała się z wypłatą do 3 miesięcy, potem się okazało ze nie opłacała mi zusu a w efekcie splajtowała i miała gigantyczne długi. Nie chciałbym się znów naciąć na firmę, która tonie i pracować dla niej za darmo - bo nie wiadomo kiedy zobacze wynagrodzenie ...
Sprawdzając firmę w bazie np w tej do której prowadzi link otrzymujesz takie informacje na temat danej firm jak:
  • Czy firma ma jakieś zadłużenia, jeśli tak to ile.
  • Wartosć tych zadłużen
  • Szczegoły na ten temat wszystkic zadłużen, kiedy powstały na rzecz kogo itd.
  • Oraz informacje pozytywne, jeśli takie firma posiada.
Awatar użytkownika
marzenka.o
Posty: 236
Rejestracja: 10 sty 2014, 16:30

06 lut 2015, 15:16

Mi się jeszcze taka sytuacja nie zdarzyła, ale dobrze jest wiedzieć, że można gdzieś to sprawdzić.
Awatar użytkownika
april23
Posty: 349
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:33

21 maja 2015, 21:40

Jasne, że tak. Kiedyś zrezygnowałam z podjęcia pracy w firmie, bo dowiedziałam się, że ma b. złe opinie i zalega pracownikom z pensjami.
Awatar użytkownika
harmonia
Posty: 357
Rejestracja: 13 maja 2013, 13:18

29 maja 2015, 00:57

Oczywiście, że warto sprawdzać takie rzeczy.
Awatar użytkownika
Małgosiaxo
Posty: 6
Rejestracja: 17 mar 2017, 14:58

17 mar 2017, 17:05

Pasowałoby mi sprawdzić raz w historii, czy pracodawca mój nie miał zadłużenia. Firma padła, a ja straciłam pracę. Choć z drugiej strony na to i tak nic nie poradzisz...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zakłady pracy”


Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Forum VW Regeneracja wtryskiwaczy Doradca Finansowy Wrocław
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
Skup aut Poznań Organizacja imprez Forum PHP
Skup aut w Poznaniu - wielkopolska Forum webmasterów Kredyty Warszawa