Obowiązki pracownika

Obowiązki pracownika i pracodawcy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
LowRyder
Posty: 1
Rejestracja: 01 mar 2010, 19:45

01 mar 2010, 19:55

Witam, mam pewny problem gdyż od 3 miesięcy pracuje w pewnym sklepie budowlanym na stanowisku, a właściwie to stanowiskach gdyż na umowie mam "kierowca - sprzedawca" I problem jest w tym że właściciel tego sklepu zrobił sobie zemnie parobka, sprzątam mu na podwórku śmieci, psie odchody, wożę taczką drzewo a także je układam, wożę śnieg - tony śniegu, ile to ja się "nawoziłem" tak nawoziłem taczką śniegu.... a nawet ostatnio czyściłem taras na balkonie i myślę że niedługo będę poprawiał łóżko bo nie będzie chciało się ruszyć dupy. I to wszystko robię nie na terenie sklepu, tego w którym pracuje tylko na jego prywatnym podwórku. Wytrzymałbym wszystko tylko od niedawna zaczęła się pewna niewdzięczność, np ostatnio dostałem esa że niby to ludzie na mnie mówią że na początku się starałem i pracowałem a teraz niby to olewam co jest absurdem. Dzisiaj upominając się o swoją wypłatę telefonicznie dostałem odpowiedź "no na ch*j młody dzwonisz"... Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
daniello1984
Posty: 4
Rejestracja: 11 sie 2010, 11:24

11 sie 2010, 11:33

nie wiem, czy dzisiaj to jeszcze pomoże, ale ja bym po prostu się wziął za niego od strony prawnej, bo facet łamie wszystkie możliwe kodeksy, nie może tak być, bo to się nie mieści wprost w głowie, żeby tak jawnie łamać kodeks pracy, poza tym jak nie będzie ci chciał zapłacić to weź się za niego :P
Awatar użytkownika
znajoma
Posty: 17
Rejestracja: 10 sie 2011, 08:51

01 wrz 2011, 11:36

Jeśli masz umowę o pracę, powinieneś zgłosić to do Państwowej Inspekcji Pracy. W przypadku np. umowy-zlecenia nie będzie to możliwe (bo to umowa cywilna). Twoje prawa są w oczywisty sposób łamane. Możesz ewentualnie też napisać mail z opisem tej sytuacji do zielonej linii: kontakt@zielonalinia.gov.pl
Awatar użytkownika
genuine
Posty: 10
Rejestracja: 07 paź 2011, 13:04

21 paź 2011, 21:58

Najpierw sięgnij po kodeks pracy. Przeczytaj sobie co może pracodawca, a czego nie. To, co opisujesz jest zabronione, bo to pogwałca Twoją godność. "znajoma" ma rację - Zgłoś sprawę do PIPu, przyjdą zobaczą jak jest i zapłaci karę.
Awatar użytkownika
Meliorvisus
Posty: 6
Rejestracja: 27 mar 2012, 01:09

28 mar 2012, 02:10

a jakie masz miejsce wykonywania pracy? oczywiście wpisane w umowie
Awatar użytkownika
JolkaJolka
Posty: 8
Rejestracja: 16 kwie 2012, 10:00

20 kwie 2012, 12:41

Straszne są te warunki,które opisałeś. Ciekawa jestem jak skończyła się ta sprawa? Dałeś mu w twarz zaraz po wypłacie i więcej się tam nie pojawiłeś? Bo jakoś nie wierzę, że zmienił swoje podejście. Taki pracodawca to koszmar!

J.K.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zakłady pracy”


Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Forum VW Regeneracja wtryskiwaczy Doradca Finansowy Wrocław
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
Skup aut Poznań Organizacja imprez Forum PHP
Skup aut w Poznaniu - wielkopolska Forum webmasterów Kredyty Warszawa